Facebook Google+ Twitter

Policja sprawdza ataki hakerów na stronę premiera

Policja zajęła się sprawą ataków hakerów na stronę kancelarii premiera. Witryna nadal nie działa. To już druga sprawa związana z atakami.

Wcześniej hakerzy zaatakowali kilka służbowych komputerów należących do pracowników rządu / Fot. BetacommandBot, Creative Commons 2.5 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Microsoft_Keyboard.jpg"Teraz biegli eksperci wyjaśniać będą jak doszło do włamania, kto za nim stoi oraz jakiego rodzaju dane zostały podmienione lub zniszczone" - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. Hakerzy na stronę premiera włamali się w poniedziałek rano. Zamieścili na niej filmik, pokazujący jak pani Basia, znana z "Baśka blog", parodiując przemówienie Wojciecha Jaruzelskiego, ogłasza wprowadzenie stanu wojennego. Zamieścili także login i hasło do strony premiera.

Wcześniej hakerzy zaatakowali kilka służbowych komputerów należących do pracowników rządu. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło włamania się do komputera osobistego wiceministra administracji i cyfryzacji Igora Ostrowskiego.

Czytaj także: Śledź wojnę o ACTA minuta po minucie

Jak podaje RMF24.pl z komputera zostały skradzione prywatne dane.
Jak twierdzi minister cyfryzacji Michał Boni, były to różne notatki, materiały, kontakty, adresy mailowe i telefoniczne zostały zabrane.

Ataki na rządowe strony zaczęły się w weekend. W ten sposób "Anonimowi" protestują przeciwko podpisaniu porozumienia ACTA, które dotyczy m.in. walki z piractwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kolo
  • kolo
  • 24.01.2012 14:24

Niech szukają,niech sprawdzają,a jak ich złapią to bedziemy wiedzieli komu podziękować za obnażenie głupoty i niekompetencji polskich polityków.Wynik następnych wyborów będzie wynikiem działań hakerów;Panowie i panie z Wiejskiej-WYPAD!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A autor tego "szalenie skomplikowanego i ciężkiego do złamania" hasła jak się ma? Powinien wylecieć z pracy, ale pewnie dostanie dodatek za działanie w szkodliwych warunkach...

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 24.01.2012 12:50

zniszczone? to admin1 nie robi backupu??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.