Facebook Google+ Twitter

Policja sprawdza kim był utopiony chłopczyk i prosi o informacje

Około 200 rodzin zostało już sprawdzonych po zgłoszeniach, jakie napłynęły po opublikowaniu wizerunku chłopczyka, którego ciało znaleziono przed tygodniem w stawie hodowlanym na peryferiach Cieszyna. Ponownie został też przeszukany teren, gdzie dokonano makabrycznego odkrycia.

- Sprawdzamy każdy sygnał. Odrzucamy stare, pojawiające się już wcześniej informacje, analizujemy nowe. Na razie jednak nie ma żadnych konkretów - mówi Mariusz Białoń, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Podkreśla, że publikacja nowego wizerunku chłopczyka i apel do społeczeństwa spotkały się z wielkim odzewem. Ludzie są przejęci tragedią i za wszelką cenę próbują pomóc.

Jak wygląda weryfikacja zgłoszenia? Białoń tłumaczy, że najpierw policjanci sprawdzają w ewidencji, że wskazana rodzina rzeczywiście posiada dziecko odpowiadające wiekowi chłopczyka. Następnie policjant jedzie pod wskazany adres i kontaktuje się z rodziną.

- Pytamy czy dziecko jest w domu, a jeśli nie, to gdzie i u kogo przebywa. Po zweryfikowaniu jednej informacji analizujemy kolejne - wyjaśnia cieszyński policjant.

Według policji, warto zwrócić uwagę na rodziny posiadające dzieci w wieku chłopczyka, które zadeklarowały dalszy i dłuższy wyjazd związany ze zmianą miejsca zamieszkania lub podjęciem nowej pracy.

- Każda informacja może nam pomóc - podkreśla Białoń.

Do sprawdzenia w samym woj. śląskim policja ma łącznie około 50 tysięcy rodzin, bo tylu chłopców w wieku około półtora roku jest zarejestrowanych w ewidencji ludności.

Ciało około 1,5-rocznego chłopczyka zostało znalezione w stawie na peryferiach Cieszyna w miniony piątek. Z naszych informacji wynika, że sprawcy przyjechali samochodem od strony Cieszyna. Pies tropiący zgubił ślad prowadzący od stawu właśnie na jezdni. Niewykluczone, że osoby, które porzuciły ciało, nie zdawały sobie sprawy, że w stawie nie ma wody.

- Prawdopodobnie liczyli, że wrzucą dziecko do wody i ciało pójdzie na dno. A po tej stronie stawu wody właściwie nie było - mówi nam osoba, która była obecna przy wyciąganiu zwłok.

Policjanci proszą wszystkich, którzy cokolwiek wiedzą na temat zaginięcia podobnego dziecka lub mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, o kontakt pod numerem telefonu 33 851-62-55 lub z najbliższą jednostką policji (tel. 997 lub 112).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.