Facebook Google+ Twitter

Policja tnie koszty szkoleń. Skutki będą fatalne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 08:08

Superszybkie motocykle, które policja kupiła przed rokiem stoją nieużywane w garażach. Nie ma kto na nich jeździć, bo odwoływane są szkolenia szybkiej jazdy.

Również warte majątek psy czekają na funkcjonariuszy, którzy przejdą specjalistyczne kursy. Do takiego marnotrawstwa prowadzą oszczędności - ostrzegają policyjni związkowcy w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Krzysztof Hajdas z biura prasowego policji mówi gazecie, że w szkołach policyjnych zlikwidowano ponad 200 etatów policyjnych oraz podobną liczbę stanowisk cywilnych. Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że tegoroczne cięcia mają być podobne. - Priorytetem jest bieżąca, płynna praca policji - tłumaczy Hajdas.

Skutki oszczędzania na wyszkoleniu funkcjonariuszy bywają tragiczne - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". W 2004 roku policjantka po kursie podstawowym wydała ostrą amunicję swoim kolegom, którzy mieli przywrócić porządek podczas juwenaliów w Łodzi. Również dowodzący akcją - z kursem dzielnicowego - nie odróżnił ostrej amunicji od gumowej. Zginęły dwie osoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak można oszczędzać na szkoleniach - to skanal!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.