Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26204 miejsce

Policja uruchamia internetową listę przestępców

Już dziś startuje nowa strona strona policji. Ponad 2 tys. ściganych listem gończym znajdzie na niej swoje profile. Nowy system ma pomóc w wytropieniu ukrywających się przestępców.

Aresztowanie / Vanis / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Festnahme_4_%28ex3179%29_sml.jpgPersonalia poszukiwanego przestępcy, jego zdjęcie i krótki opis kim jest oraz za co jest ścigany maja się pojawić na nowej stronie. To nowa inicjatywa polskiej policji, która wykorzystuje internet jako pomoc w ściganiu ukrywających się osób. Akcji patronuje wiceszef MSWiA, gen. Adam Rapacki.

Komenda Główna Policji opublikuje profile ściganych za przestępstwa różnego autoramentu. Począwszy od najważniejszych mafiozów przez morderców i gwałcicieli, aż po mniej niebezpiecznych, ale uciążliwych kieszonkowców czy dilerów. Jedynym warunkiem publikacji wizerunku jest zgoda sądu o co starają się szefowie policji.

- Będziemy dążyć do tego, żeby wystawienie listu gończego automatycznie wiązało się ze zgodą na publikację personaliów w Internecie - mówił "Rzeczpospolitej" Mariusz Sokołowski, rzecznik KG Policji. Z danych wynika iż ponad 51 tys. osób poszukiwanych listem gończym ukrywa się na terytorium Polski. Na stronie znajduje się obecnie 2 tys. profili, ale lista ta będzie konsekwentnie powiększana.

Na pierwszej stronie gdzie znajdują się na najgroźniejsi z ukrywających się przestępców odnajdziemy m.in. Mariusza Wrońskiego poszukiwanego za morderstwo, usiłowanie kolejnego oraz napad na terenie Polski i w Monachium. Obok niego znajduje się Cem Garipoglu, brutalny morderca swojej dziewczyny ścigany przez Interpol. Ponadto organizatorzy grup przestępczych, dusiciele i wielu innych.

- Podawanie do publicznej wiadomości nazwiska i wizerunku poszukiwanej osoby jest potrzebne. Ze strony sądu nie będzie żadnych przeszkód – zapewnił sędzia Wojciech Małek, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie. To stwierdzenie przesądza z góry o sukcesie nowej inicjatywy.

Dzięki zamieszczeniu zdjęcia i informacji w internecie, policji udało się schwytać ukrywającego się Alikhana M. w Warszawie, w 2008 r. Komenda Główna liczy na to, iż dzięki nowej stronie do policji trafi więcej zgłoszeń, a co za tym idzie uda się złapać wielu spośród poszukiwanych.----
Źródło: rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Taki sterydziarz z tatuażem w znajomych...bezcenny ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

teraz wychodzi cała prawda o Was ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też w to wchodzę ;D powalcze!!! a co mi tam ;)) nawet naczelny nie bedzie miał szans ;DD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kasiu, trzeba Cię w takim razie resocjalizować ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

wiec konkurs, kto będzie miał więcej znajomych w naszym więzieniu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafał, to Ci wyszło ! :D Kasiu, będzie niedługo rywalizować z nk ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasz-Wiezien.pl :D "Osoby, z którymi możesz napaść na bank" :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.