Facebook Google+ Twitter

Policja usunęła związkowców z biur posłów PO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-05 07:46

Po godzinie 23 policja wyprowadziła związkowców Sierpnia'80 z biura poselskiego posłanki Platformy Obywatelskiej w Łodzi, Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej. Poinformował o tym przewodniczący komisji krajowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Służb Ratowniczych.

Janusz Głębskim uważa, że akcja policji spowoduje eskalację protestu planowanego na 22 maja w Warszawie. Jego zdaniem premiera o stanowczej reakcji na okupację biur doprowadzi do jeszcze większej mobilizacji protestujących.

Janusz Głębski sam nie był obecny nocą w biurze poselskim Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej. O wyprowadzeniu okupujących dowiedział się od jednego z nich telefonicznie. Związkowiec twierdzi, że posłanka wcześniej zgodziła się na pobyt okupujących w jednym z biurowych pomieszczeń. Jego zdaniem, Iwona Śledzińska-Katarasińska tylko czekała na odpowiedni moment, aby policja mogła wyprowadzić protestujących bez udziału mediów.

Policja późnym wieczorem wyprowadziła także związkowców Sierpnia'80 z biur PO w Katowicach, Gdańsku, Radomiu i Szczecinie.

Związkowcy z Sierpnia 80, domagają się rozmów z rządem i spełnienia dwudziestu jeden postulatów. Są wśród nich żądania podwyżek płac, ratowania przemysłu stoczniowego, a także tego, by Polska była wolna od energii atomowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.