Facebook Google+ Twitter

Policja w sobotę zatrzymała pół tysiąca nietrzeźwych kierowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-01 22:43

Trwa policyjna akcja "Znicz 2008". Podczas wzmożonych kontroli policjanci z drogówki zatrzymali prawie pół tysiąca nietrzeźwych kierowców.

Mimo tych zatrważających liczb Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji informuje, że tegoroczna akcja "Znicz" przebiega w miarę spokojnie. Jak tłumaczy, duży ruch w pobliżu cmentarzy paradoksalnie sprawił, że w pierwszym dniu trwania akcji odnotowano stosunkowo niewiele wypadków. Kierowcy nie mogli rozwijać dużych prędkości, dochodziło więc głównie do niegroźnych stłuczek.

Najtrudniejsza sytuacja na drogach będzie w niedzielę wieczorem, gdy Polacy masowo wyruszą w drogę powrotną do domów. Młodszy inspektor Marek Konkolewski apeluje o ostrożność i robienie przerw podczas jazdy.

Na uroczystość Wszystkich Świętych i Zaduszki w wielu miejscach wprowadzono objazdy i zmiany w organizacji ruchu. W najtrudniejszych miejscach funkcjonariusze kierują ruchem. Policja ostrzega, że mimo to na drogach należy spodziewać się utrudnień i ulicznych korków.

Funkcjonariusze radzą, by nie przekładać powrotu do domu na ostatnią chwilę. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki w weekend, więc wszyscy kierowcy będą chcieli przed początkiem tygodnia jak najszybciej dotrzeć do celu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.