Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15852 miejsce

Policja wkroczyła do domu właściciela serwisu Napisy.info

Jak dowiedział się dziennikarz Wiadomości24.pl, do domu Krzysztofa Szklarskiego, właściciela i moderatora serwisu Napisy.info wkroczyła policja. Funkcjonariusze przedstawili prokuratorski nakaz wydania rzeczy, które miały posłużyć do prokuratorskiego śledztwa w sprawie jednego z użytkowników serwisu Napisy.info i łamania przez niego praw autorskich.

Wpis na głównej stronie potwierdza informacje dziennikarzy Wiadomosci24.pl o zatrzymaniu Szklarskiego. / Fot. Fot. screen ze strony www.napisy.infoTo kolejna sensacyjna informacja, która pojawiła się na stronie internetowej Napisy.info. Kilka tygodni temu, powołując się na wpis ze strony, informowaliśmy czytelników, że Krzysztof Szklarski został zatrzymany przez policję. Informację 28 listopada 2007 r. opublikował tajemniczy internauta, kryjący się pod loginem Biuro RPiKGSP. Z przeprowadzonego przez nas śledztwa wynika, że wpis mógł umieścić sam Szklarski. Do takich wniosków można dojść po zapoznaniu się z zawartością głównej strony serwisu z listami dialogowymi. Nie znajdziemy tam żadnej informacji, prócz tej z listopada, opublikowanej przez innego użytkownika niż właściciel serwisu...

Jak czytamy na stronie Napisy.info, 14 grudnia 2007 roku w domu Krzysztofa Szklarskiego pojawili się dwaj policjanci z komisariatu w Jeleniej Górze - Cieplice. "Przedstawili nakaz wydania rzeczy, a w razie jej dobrowolnego nie wydania - z nakazem przeszukania pomieszczeń i siłowym odebraniem". Informację udało się nam potwierdzić w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

- Nasi funkcjonariusze przeprowadzili czynności zlecone przez Prokuraturę Rejonową w Szczecinie. Ich zadaniem było zabezpieczenie dysku twardego, jako dowodu w sprawie o naruszeniu praw autorskich przez jednego z użytkowników serwisu - powiedziała nam nadkomisarz Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Policja wkroczyła do domu właściciela serwisu Napisy.info / Fot. AKPA - PrończykInformację potwierdziliśmy również u prokuratora zajmującego się sprawą. Jak udało się nam ustalić, Krzysztof Szklarski został wezwany do dobrowolnego wydania informacji o użytkowniku ze Szczecina. Moderator zapowiadał wydanie informacji, jednak poprzestał na przesłaniu zażalenia na działania prokuratury. Protestem miał zająć się Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, ale nie był on odpowiednim organem do rozpatrywania tego typu wniosków. Z powodu braku rekcji Szklarskiego na wezwanie do dobrowolnego wydania informacji, prokurator Sławomir Szulc wystawił nakaz wydania rzeczy, a w przypadku niewydania - przeszukania. Wówczas w domu Szklarskiego zjawiło się dwóch funkcjonariuszy.

Dowiedzieliśmy się, że śledztwo jest wielowątkowe. Poszczególne jednostki prokuratur i policji w całej Polsce sprawdzają innych użytkowników serwisy Napisy.info, podejrzanych o łamanie praw autorskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

good +

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.01.2008 01:03

Respect (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

i profesjonalnie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że pociągnąłeś temat. Obywatelsko :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+.

Temat nie pozostawiony samemu sobie. Gratuluje uporu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.