Facebook Google+ Twitter

Policja wypowiada wojnę grafficiarzom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-27 07:48

Stróże prawa wypowiadają wojnę grafficiarzom, którzy bazgrzą na murach domów - pisze dziennik "Polska". Policjanci i prokuratorzy tracą cierpliwość i żądają dla "mazaczy" coraz surowszych kar.

Dla Wojciecha S., który "ozdobił" jeden z wiaduktów w centrum Warszawy, prokuratura domaga się aż półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. I choć to nadal nie jest bezwzględne więzienie, to i tak kara jest surowa. Bo jeśli grafficiarz jeszcze raz chwyci za sprej i pomaluje ścianę, to będzie można "odwiesić" mu karę i wsadzić go za kratki. Proces 25-letniego Wojciecha S., złapanego na gorącym uczynku, zacznie się w poniedziałek.

Gazeta pisze, że graffiti to poważny problem. W stolicy tylko zarządca miejskich dróg na usuwanie malunków przeznacza co roku 400 tysięcy złotych. Oprócz mycia, ściany zabezpiecza się też specjalnym preparatem. Ale czasami nie jest to łatwe. Na przykład, żeby usunąć napis "kocham cię" z jezdni świeżo wyremontowanej ulicy, trzeba było zakupić specjalne szczotki. W walce z wandalizmem, oprócz prawa i środków czystości, pomaga też system miejskich kamer. Pozwala on wyłapywać nie tylko grafficiarzy, ale też zwykłych wandali demolujących na przykład przystanki - pisze dziennik "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.