Facebook Google+ Twitter

Policja wyprowadziła związkowców, którzy okupują biuro PO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 22:50

Policjanci wyprowadzili kilkunastu związkowców okupujących biuro regionalne Platformy Obywatelskiej w Katowicach. Związkowcy domagali się rozmów z parlamentarzystami.

Sierżant Adrianna Mazur z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach poinformowała, że policjanci nie użyli siły, gdyż związkowcy nie stawiali oporu. Policja przybyła na miejsce, gdyż, jak tłumaczy, biuro poselskie było czynne do 18.00 i pracownicy biura poprosili o interwencje policję. Ich zdaniem, związkowcy nie powinni przebywać w budynku.

Związkowcy zostali wyniesieni z biura i przewiezieni na przesłuchanie na posterunek policji. Prawdopodobnie będą przesłuchiwani jako sprawcy wykroczenia, a nie przestępstwa i w związku z tym nie zostaną zatrzymani.
W całym kraju związkowcy okupują jeszcze pięć biur poselskich Platformy Obywatelskiej. Dali Platformie czas do środy na rozpoczęcie rozmów. W Szczecinie okupujący zostali poproszeni o opuszczenie biura. Jeśli jeśli tego nie uczynią, działacze Platformy zwrócą się do policji o interwencję.

Podczas konferencji związku w Warszawie, jej szef Bogusław Ziętek przedstawił 21 postulatów, które dotyczą m.in. wprowadzenia europejskiej płacy minimalnej, zwolnienia emerytur i rent z podatku dochodowego, podwyżki płac dla nauczycieli i pielęgniarek. Związkowcy chcą też dostępu do bezpłatnej służby zdrowia i bezpłatnego internetu, wsparcia przemysłu stoczniowego, zbrojeniowego, wydobywczego i energetycznego.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.