Facebook Google+ Twitter

Policja z kamerą na interwencji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-11 07:56

Policja zamierza wkrótce zalegalizować proceder nagrywania swoich interwencji i wyposażyć większość radiowozów w specjalne kamery - wynika z informacji "Dziennika". Komendant główny już w kwietniu zatwierdził wprowadzenie standardowego nagrywania wszystkich interwencji drogówki i patrolówki - pisze gazeta. W zamyśle policji ma to chronić obywateli przed nadużyciami oraz wykorzenić korupcję.

Droga do realizacji projektu jest jednak wyjątkowo kręta - zaznacza "Dziennik". Instalację sprzętu trzeba dopiero zaplanować, bo do tej pory nikt nie pomyślał ani o kamerach, ani o tym, żeby radiowozy były wyposażone w miejsce na ich zainstalowanie. W trwającym od 1,5 roku przetargu na ponad 5 tysięcy supernowoczesnych, szybkich radiowozów w warunkach zamówienia nie uwzględniono tego w ogóle. Teraz procedera zakupu ma się rozpocząć od nowa. "Dziennik" nieoficjalnie dowiedział się jednak, że w przygotowywanym zamówieniu nadal nie ma mowy o kamerach.

Brakuje też konkretnych przepisów wykonawczych, gdyż policjanci wciąż nie dowiedzieli się co im wolno, a czego nie wolno filmować.

Według wyliczeń policjantów rozporządzenie w dużej mierze pozostanie na razie martwym prawem, a kamer w każdym radiowozie możemy się spodziewać najwcześniej przy okazji Euro 2012. Ale policjanci z zapowiadanych zmian i tak się cieszą, chociaż będą musieli na nie poczekać - pisze "Dziennik".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie będą mogli filmować tego co dzieje się podczas meczu.Tu wystarczy jedna policyjna kamera,tak jak dotąd,na której znajdzie się to co będzie przydatne policji ale broń Boże nie narazi jej na odpowiedzialność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.