Facebook Google+ Twitter

Policja zakazała pokazywania krzesła elektrycznego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-30 08:01

W wielkim wesołym miasteczku w Lasku Bulońskim pod Paryżem nie będzie fałszywego elektrycznego krzesła. Pokazywanie tego narzędzia do wykonywania egzekucji zostało zakazane przez paryską prefekturę policji.

Makieta elektrycznego krzesła z siedzącym na nim manekinem miała być ustawiona w przezroczystej gablocie. Pozwala ona na dokonywanie pozorowanych egzekucji, podczas których manekin doznaje wstrząsów, a z jego butów wydobywa się dym.

Ta nieco makabryczna zabawka została skrytykowana między innymi przez mera Paryża Bertranda Delanoe. Prefektura policji nie dopuściła do zainstalowania jej w Lasku Bulońskim, powołując się na zarządzenie z lat osiemdziesiątych zakazujące "nieprzyzwoitych" atrakcji w wesołych miasteczkach.

Właściciel elektrycznego krzesła twierdzi, że padł ofiarą cenzury. Podkreśla, że jest przeciwnikiem kary śmierci i że ponura scenka egzekucji miała służyć walce przeciwko tej karze. Niezależnie od tych szczytnych ideałów, przypomina również, że zainwestował w zakup tej atrakcji kilka tysięcy dolarów i że nie wie, jak teraz pieniądze te odzyska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.