Facebook Google+ Twitter

Policja zapowiada, że wyłapie wagarowiczów. Tylko zapowiada...

Jak zapowiedziała płocka policja, choć oceny zostały już wystawione, a do końca roku szkolnego zostało ledwie kilka dni, patrole będą spisywać dane wagarujących uczniów i jeśli znajdzie się taka potrzeba, uczniowie zostaną ukarani.

Koniec roku szkolnego za pasem. To najlepszy okres dla uczniów, ponieważ oceny są już wystawione i nie ma po co iść do szkoły. Lecz płocka policja nie zważa na to i ostrzega przed zmasowanymi kontrolami uczniów.

Ostatnie dni roku szkolnego są powszechnie uznawane za dni wolne od szkoły. W tym czasie wagarujący uczniowie stają się ofiarami przestępstw, albo są ich sprawcami. Płocka policja chce zapobiec jak największej liczbie tego typu przypadków i ostrzega, że funkcjonariusze będę legitymować nieletnich na ulicach, dworcach oraz w miejscach gdzie zazwyczaj się zbierają. O wagarach powiadomią szkołę i rodziców, a w skrajnych przypadkach nawet sąd rodzinny.

Na ostrzeganiu się skończyło...

Policjanci zapowiadają... ale czy tylko słowa? Przez dwa ostatnie dni, w godzinach zajęć szkolnych spotkałem w mieście dwa patrole policji na rowerach i w obu przypadkach nie zostałem spisany, nie zapytano mnie co robię poza terenem szkoły lub dlaczego nie jestem w szkole.

W pierwszym przypadku rowerzyści stali nad Zalewem Sobótka, który jest latem najbardziej oblegany przez młodych ludzi. Policjanci stali i tylko się przyglądali. Po dziesięciominutowym odpoczynku patrol pojechał dalej.
Druga sytuacja, miała miejsce dziś. Także w czasie lekcji, przez park przejeżdżał patrol policji i także nie zwrócił uwagi na naszą grupę, oraz grupę młodzieży siedzącej na ławce niedaleko nas...


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.