Facebook Google+ Twitter

Policja zarabia na turystach

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-05 10:58

Tysiące mandatów to efekt niefrasobliwości kierowców. Jak przyznają funkcjonariusze najczęstsze wymówki, które słyszą od kierowców, to "jestem na wakacjach".

Niektórzy turyści cieszą się z zakładania blokad na źle parkujące samochody - o lepsze miejsce parkingowe za 50 zł w Ustce trudno. Na zdjęciu Andrzej Szczepaniak, komendant Straży Miejskiej w Ustce. Fot. APR - SAS Fakt, że ktoś odpoczywa na urlopie, nie zwalnia od przestrzegania przepisów - mówi nadkomisarz Rafał Mróz, komendant komisariatu we Władysławowie.
To właśnie na terenie gm. Władysławowo stosunkowo najczęściej łapani są kierowcy m.in. przesadzający z prędkością. Niechlubne rekordy rejestruje fotoradar w Chłapowie, mimo że nie pracuje nonstop. Pracę ,przerywa" w godz. 17-19, gdy ulicą jedzie długi sznurek samochodów.
- Zarejestrowanie przez fotoradar wybranego auta jest niemożliwością - wyjaśniają policjanci. - Gdyby fotoradar pracował, statystyki byłyby przynajmniej dwa razy wyższe.
Niewielki efekt, zdaniem policji, przynosi praca na drogach. Obecność patrolu w zasięgu wzroku uspokaja kierowców.
W powiecie puckim tylko w lipcu policjanci nałożyli 300 mandatów na łączną kwotę 40 tys., w powiecie chojnickim - prawie 200 kierowców, którzy muszą zapłacić w sumie niemal 23 tys. Natomiast kościerscy policjanci nałożyli 652 mandaty drogowe, które będą kosztować kierowców ponad 87 tys. zł. Prawdziwe rekordy padły jednak w powiecie wejherowskim i kartuskim. Tu nałożono ponad 1 tys. mandatów w każdym z powiatów na kwotę przewyższającą 130 tys. zł! Jak podkreślają policjanci, liczby te są znacznie wyższe niż w lipcu roku ubiegłego.
Oprócz mandatów za przekraczanie prędkości, kierowcy dostają mandaty za łamanie przepisów w mieście
- Jak można zaparkować metr za zakazem zatrzymywania i tłumaczyć, że się go nie widzi? - tłumaczy Andrzej Szczepaniak, komendant Straży Miejskiej w Ustce. - Zdarzają się sytuacje, że kierowcy cieszą się, gdy zakładamy im blokady na koła i wystawiamy mandat - dodaje komendant. O lepsze miejsce parkingowe za 50 zł w Ustce trudno.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.