Facebook Google+ Twitter

Policja zatrzymała 113 pseudokibiców Lecha Poznań

Wczoraj podczas meczu pomiędzy Lechią Gdańsk i Lechem Poznań policjanci zatrzymali 113 pseudokibiców. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Za udział w tym niebezpiecznym zbiegowisku publicznym grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Kibice Lecha / Fot. PAP Adam WarżawaWczoraj, około godz. 16, ochrona wynajęta przez organizatora meczu piłki nożnej zauważyła kilku nietrzeźwych kibiców Lecha Poznań. Pracownicy ochrony nie wpuścili ich na stadion. Wówczas spośród 600-osobowej grupy gości odłączyło się około stu pseudokibiców, którzy zaatakowali ochronę i próbując sforsować płot chcieli dostać się do środka.

Organizator imprezy poprosił o interwencję policję. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i tym samym w krótkim czasie przywrócili porządek. Mecz rozpoczął się bez opóźnień.

W wyniku przeprowadzonej interwencji policjanci zatrzymali 113 osób biorących udział w zajściu. Jeszcze wczoraj, po przesłuchaniu, przedstawiono im zarzuty czynnego udziału w niebezpiecznym zbiegowisku publicznym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała policja pośród zatrzymanych były osoby nieletnie. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Kookkoko
  • Kookkoko
  • 02.10.2010 20:45

Kazdy wie jak takie cos wyglada wiele osob sposrod tej grupy i zaloze sie ze wiekszosc zostala zatrzymana nieslusznie tzw. lapanki. Policja wtedy zgarnia kogo popadnie bo widza ze ktos np. ucieka a logiczne ze przy uzyciu gazu lzawiacego zwykly kibic niebedzie stal i czekal az sie udusi tylko zaczyna uciekac

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt się nie czepia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aha..i wiem co mówię, bo mimo, ze ja kobieta to chodzę na mecze..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co Wy tak się czepiacie?:)

Prawda jest taka, że policja tyle osób zatrzymała a czy słusznie czy niesłusznie to czas pokaże.

Ona stawia zarzuty i od nich zależy wstępna klasyfikacja czynu a że zakwalifikowano tak a nie inaczej?
Są kibice i pseudokibice i to też chyba wie każdy , a także to jak się niektórzy zachowują. I jasne też jest, że kibice zawsze będą bronić swojego punktu widzenia a policja swojego. No bo jakby mogło być inaczej? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...do pracy nie chodzisz z bejzbolem i łańcuchami, a z takimi przedmiotami zostały zatrzymane osobowy" - gdzie jest to napisane, że mieli bejzbol i łańcuchy??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz odpowiem Ci tak raczej do pracy nie chodzisz z bejzbolem i łańcuchami, a z takimi przedmiotami zostały zatrzymane osobowy, raczej z tego typu atrybutami nie chodzi się na stadion czy na spacer

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, tylko ten zarzut można interpretować na tle sposobów... w drodze do pracy dzień w dzień w takim zbiegowisku biorę czynny udział.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz dobrze zauważyłeś fotkę wstawiła redakcja. Co do zarzutu tak on brzmi w kodeksie karnym

Komentarz został ukrytyrozwiń

MaX patrząc na wymiary piłki nożnej..to..podziwiam odwagi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe dobre Max

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.