Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1164 miejsce

Policja zatrzymała 12 gangsterów z tzw. "młodego miasta"

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-09-26 07:15

Policja zatrzymała wczoraj 12 gangsterów, członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, działającej na terenie aglomeracji łódzkiej.

fot. Express Ilustrowany W ręce funkcjonariuszy wpadło kilkanaście sztuk broni krótkiej i długiej, którą posługiwali się bandyci. Skonfiskowano też granaty, maczetę, anaboliki i oprogramowanie komputerowe służące do fałszowania dokumentów.

O zatrzymaniu podejrzanych powiadomiono wczoraj podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej z udziałem prokuratora krajowego Janusza Kaczmarka i prokuratora apelacyjnego w Łodzi Dariusza Barskiego.

fot. Express IlustrowanyZ ustaleń prokuratury wynika, że gangsterzy mają na swoim koncie m.in. porwania, gwałty, zlecanie zabójstw, wymuszanie haraczy od restauratorów, handel narkotykami i spirytusem na dużą skalę, kradzieże samochodów. Wśród zatrzymanych jest m.in. 36-letni Jacek P., ps. Pieleś, 27-letni Przemysław T., ps. Cygan, 33-letni Tomasz K., "Groszek", 37-letni Dariusz B., ps. Badżi, 48-letni Janusz M., ps. Student oraz strongmani - 31-letni Kamil B. i 28-letni Dominik B. Szef grupy Michał J. w policyjne sidła wpadł rok temu.

Gangsterzy tworzyli tzw. młode miasto, czyli zbrojne podziemie przestępcze, które powstało w Łodzi po rozbiciu "ośmiornicy". Przestępcy mieli kontakty także za granicą. Do obrotu wprowadzili co najmniej 1,5 kg kokainy o wartości pół miliona złotych, 11 kg amfetaminy i 160 litrów odczynnika BMK, z którego można było wyprodukować 50 kilogramów tego narkotyku.

(em)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ile by społeczeństwo zyskało, gdyby tacy bandyci (choćby w połowie) dostali kś.? A tak wyjdą i będą robić to samo! Przecież na dobrą drogę powraca tylko kilkanaście procent przestępców. A oni już kiedyś kradli samochody i handlowali narkotykami. Poszli do paki, wyszli i dalej kombinowali. I będą. Po co Polsce takie śmiecie? Ale gdyby kś. dostawali bandyci jak dawniej, to założę się, że ci, dzisiaj opisywani, nie zajmowaliby sie bandytyzmem (choćby połowa z nich).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.