Facebook Google+ Twitter

Policja zatrzymała nastolatków za hakerski atak na stronę radia Lublina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-20 14:36

Policja zatrzymała trzech nastolatków, którzy włamali się na stronę internetową jednej z rozgłośni radiowych w Lublinie.

W maju tego roku nastoletni hakerzy pokonali zabezpieczenia serwisu i uzyskując hasła dostępu weszli na stronę. Jednocześnie poprzez e-mail skontaktowali się z pracownikami rozgłośni, i twierdząc, że wprowadzili zmiany na stronach, żądali pieniędzy za ich usunięcie.

Mimo iż internetową korespondencję z radiostacją sprawcy prowadzili ze skrzynek operatora amerykańskiego, funkcjonariusze wpadli na ich trop. Hakerami okazali się trzej uczniowie w wieku 16-18 lat, mieszkańcy Lubartowa, Stargardu Szczecińskiego i Tarnowskich Gór. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był 16-latek z Lubartowa.

Wszyscy przyznali się do winy. Polica zabezpieczyła cztery komputery, dyski twarde, nośniki danych oraz ponad 200 płyt CD. Biegli sprawdzą czy znajdują się tam zapisy dotyczące włamań do innych serwisów internetowych. Dla dobra śledztwa policja nie podaje nazwy rozgłośni.

Za bezprawne pozyskiwanie haseł komputerowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Nieletni odpowiedzą zaś przed sądem rodzinnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.