Facebook Google+ Twitter

Policja zatrzymała oszusta wyłudzającego pieniądze od bezrobotnych

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-09-29 13:02

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, zatrzymali na terenie województwa pomorskiego 46-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zameldowania, podejrzanego o oszustwa na szkodę wielu osób, dokonane na terenie całego kraju.

 / Fot. AKPAJak informuje rzecznik prasowy dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, scenariusz zawsze był taki sam. Oszust umieszczał w internecie oraz w lokalnej prasie ogłoszenia o pracy na stanowisku sekretarki w zagranicznej firmie. Oferował przy tym wynagrodzenie wysokości 2500 zł. Jednakże warunkiem zatrudnienia była wpłata 100 zł, na kurs językowy, bądź komputerowy. Umawiając się na spotkanie, prosił o przyniesienie dowodu wpłaty.

Szukający pracy wpłacali pieniądze na podane przez oszusta konto, ten jednak nigdy nie pojawiał się w umówionym miejscu. Co jakiś czas zmieniał też numery telefonów.

Wyłudzenia miały miejsce na terenie całego kraju. Jak dotąd policjanci otrzymali około czterystu zgłoszeń od poszkodowanych, którzy wpłacili pieniądze przyszłemu "pracodawcy". Policja ustaliła, że kolejne kilkaset osób próbowano oszukać tą samą metodą.

Przedsiębiorczy "pracodawca" został aresztowany na trzy miesiące. Za wyłudzenia grozi mu do ośmiu lat więzienia. Policja prosi poszkodowanych, którzy nie zgłosili do tej pory tego faktu, o kontakt z najbliższym komisariatem policji. Sprawę prowadzi Komisariat Policji Wrocław – Śródmieście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.