Facebook Google+ Twitter

Policja: zatrzymanie pseudokibiców kwestią czasu

Policja rozważa możliwość wystąpienia z wnioskiem o zakaz organizowania imprez masowych na lodowisku w Nowym Targu. To efekt zamieszek, do jakich doszło po meczu Podhala. - Jutro przed południem zapadnie ostateczna decyzja w tej sprawie - mówi nam nadkomisarz Marek Karkula z policji w Nowym Targu.

Policja zatrzymuje kibica Podhala Nowy Targ / Fot. Dawid SerafinDo zamieszek doszło w nocy po spotkaniu Podhala Nowy Targ z GKS-em Tychy. Tuż przed końcem spotkania ochroniarze chcieli wyprowadzić kibica miejscowej drużyny, który prowokował garstkę sympatyków GKS-u. W jego obronie stanął starszy mężczyzna. Ochroniarze użyli gazu, a zamieszki przeniosły się na zewnątrz.

W starciu z policją wzięło udział blisko 150 osób. - Podczas zamieszek zatrzymaliśmy jedną osobę. Zatrzymanie kilkunastu kolejnych jest tylko kwestią czasu, ponieważ mamy ustalone ich personalia. Musimy przygotować tylko materiał dowodowy - wyjaśnia nadkomisarz Marek Karkula. Zatrzymanym zostaną postawione zarzuty napaści na ochroniarzy, za co grożą im 2 lata więzienia. - Osoby, których personalia ustaliliśmy są znane policji z różnych innych okoliczności - dodaje Marek Karkula.  / Fot. Dawid Serafin

Znane jest już także oficjalne stanowisko firmy ochroniarskiej Impel, która czuwała nad bezpieczeństwem spotkania. - Pracownicy ochrony Impel zachowali się zgodnie z obowiązującymi procedurami i przepisami prawa - mówi Katarzyna Marszałek, rzecznik prasowy Grupy Impel. Rzecznik prasowy odpowiada także na zarzuty kibiców. - To co zrobiła ochrona to skandal, oni powinni pilnować porządku, a nie zaczynać burdy - pisze na forum internetowym Stachu1970, kibic Podhala. - Pragniemy podkreślić, że podjęte przez nas działania były zgodne z prawem. Ustawa o zabezpieczeniu osób i mienia dopuszcza wykorzystanie środków przymusu w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia - tłumaczy rzeczniczka.

Hokej był na drugim miejscu / Fot. PAP/Jolanta CzaplaZdanie jest podzielone także wśród samych kibiców. - Gaz rozproszyli tam, gdzie były burdy. Jednak się przemieścił w stronę hali, nie krytykujcie Impelowców, bo co....mieli stać i czekać aż im "nowotarska chuliganka" nawpiernicza??? Takie zachowanie to wstyd i dramat!! Zaczęli to "kibice", a nie ochrona - pisze na forum Bodzio206. - Po raz któryś ochrona pokazała, że za darmo bierze pieniądze. Zupełnie niepotrzebnie zaczęli wyprowadzać i pałować chłopaka, który oprócz tego, że skacze i coś krzyczy nic nikomu nie robił. Gdy starsze osoby, nie młodzi kibice stanęli w jego obronie, za co go bija zostali potraktowani gazem - kontrargumentuje Lka.
Trudno powiedzieć także czy zarząd klubu Podhale wyciągnie konsekwencje w stosunku do kibiców. - Do udzielania takich informacji jest upoważniony tylko prezes, a dziś już go nie będzie - powiedziano nam w siedzibie klubu.

W wyniku zamieszek jeden z policjantów został lekko ranny.

Nocne zamieszki po meczu hokejowym w Nowym Targu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.