Facebook Google+ Twitter

Policja zlikwidowała nielegalny arsenał broni pod Poznaniem

Policjanci znaleźli kilka sztuk broni krótkiej, dwa zdekompletowane pistolety maszynowe typu AK-47 "Kałasznikow", 23 karabiny typu Mauser, około 300 naboi oraz niewypały różnego kalibru.

Policja W jednorodzinnym domku należącym do 34-letniego Macieja G., w podpoznańskim Czerwonaku policjanci znaleźli kilka sztuk broni krótkiej, dwa zdekompletowane pistolety maszynowe typu AK-47 "Kałasznikow", 23 karabiny typu Mauser, około 300 naboi oraz niewypały różnego kalibru (granaty ręczne i pocisk artyleryjski). Macieja G. zatrzymali policjanci z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu. Posesję przeszukali pirotechnicy.

Postępowanie rozpoczęło się od informacji, że na jednej z giełd internetowych mężczyzna oferował do sprzedaży unikatową gąsienicę od przedwojennego czołgu marki FT-17. Taka sama gąsienica była użyta jako osłona nagrobka polskich czołgistów. Mogiła znajduje się na opuszczonym cmentarzu w podpoznańskim Biedrusku. Zdaniem historyków jest bardzo prawdopodobne, że to ten sam element czołgu. W chwili wejścia policjantów na posesję, gąsienica leżała obok bramy wjazdowej.

Maciej G., bezrobotny, utrzymujący się z handlu militariami i antykami, był już wcześniej notowanyPolicja między innymi za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.


źródło: KGP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.