Facebook Google+ Twitter

Policja zlikwidowała wytwórnię fałszywych euro

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali wytwórnię fałszywych banknotów euro, których wartość szacuje się na około 250 tysięcy euro.

 / Fot. policja.plW tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn, wobec których sąd zastosował areszt tymczasowy do czasu wyjaśnienia śledztwa. Za fałszowanie pieniędzy grozi im kara pozbawienia wolności od lat 5 do 25 lat.

Policjanci CBŚ namierzyli 3 mężczyzn podejrzanych o fałszerstwo pieniędzy: Piotra C. (mieszkańca Zielonej Góry), Roberta C. (mieszkańca Poznania) oraz Piotra S. (mieszkańca Baranowa).Sąd nakazał ich tymczasowo aresztować przez 3 miesiące. Do zatrzymania doszło w okolicach Zielonej Góry. W trakcie przeszukania auta funkcjonariusze znaleźli torbę, w którą spakowane były podrobione banknoty o nominałach 100 euro. Ich wartość wynosiła około ćwierć miliona euro.

Policja bardzo szybko ustaliła również miejsce, w którym mogła mieścić się drukarnia fałszywek.
Na terenie jednego z zakładów poligraficznych w Zielonej Górze zabezpieczono urządzenia, które najprawdopodobniej były wykorzystywane do produkcji banknotów.
 / Fot. policja.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP donoszą, że ta akcja jest jedną z największych jak do tej pory, jeśli chodzi o zabezpiecznie tak ogromnej liczby fałszywych pieniędzy.

Śledztwo prowadzi prokuratura okręgowa w Zielonej Górze, która powierzyła wykonanie czynności procesowych CBŚ.

Źródło:

policja.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.