Facebook Google+ Twitter

Policja zmienia barwy na srebrne

Do policji w ciągu najbliższych trzech lat trafi ok. 5 - 6 tys. nowych samochodów. Wszystkie będą srebrne.

Nowy srebrny radiowóz Fot. www.policja.pl- To idealny moment, aby zmienić kolorystykę pojazdów oznakowanych - mówi nadkom. Tomasz Kowalczyk, p.o. zastępcy dyrektora Biura Logistyki Policji KGP. - W 2008 r. prawdopodobnie przeprowadzimy wymianę umundurowania oraz spodziewamy się pierwszej partii nowych pojazdów w policji. W tym roku zostanie rozstrzygnięty przetarg.

Stare radiowozy nie będą przemalowywane, ale sukcesywnie wymieniane na nowe, już srebrne. Auta starsze niż czteroletnie nie mogą być używane jako radiowozy.

W Polsce jeszcze spotkać można takie sytuacje, w zachodnich państwach jest to wręcz nie do pomyślenia. W większości krajów Europy już dziś jeździ srebrnymi, lub białymi radiowozami. W przyszłości wszystkie kraje UE mają mieć pojazdy policyjne w tym samym kolorze, ułatwi to identyfikację aut policji na drodze.

Samochody będą oznakowane pasem odblaskowej folii w kolorze niebieskim. Po obu stronach pojazdu będzie odblaskowy, biały napis „policja”. Podobnie na pokrywie silnika oraz z tyłu. Radiowozy staną się bardziej widoczne, zwłaszcza nocą.

Źrodło: www.policja.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo za czujność!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.