Facebook Google+ Twitter

Policjanci będą oceniani. Dostaną same szóstki?

Rozporządzenie w sprawie opiniowania służbowego policjantów weszło w życie 17 grudnia 2010 roku. Przewiduje sześciostopniową skalę oceniania policjanta, w której 1 jest oceną negatywną, natomiast 6 najwyższą, pozytywną.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polish_Police.gif?uselang=plRozporządzenie MSWiA w sprawie okresowej oceny policjanta przewiduje sprawdzanie takich cech policjanta jak: przydatność do służby na określonym stanowisku oraz przydatność do służby w ogóle. Rozporządzenie ma także ułatwić typowanie kandydatów do awansów oraz motywować do skuteczniejszego i rzetelniejszego wykonywania obowiązków.

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA ocenie podlegać będą wszystkie elementy służby policjantów, a więc także kultura osobista w kontaktach z interesantami.

Co istotnego wynika z rozporządzenia MSWiA dla funkcjonariuszy? Szczególnie to, że opiniujący (oceniający) mogą wydać zalecenie o przeniesieniu na niższe stanowisko w szeregach policji, a nawet stwierdzić "nieprzydatność do służby" ocenianego funkcjonariusza.

Rozporządzenie MSWiA w sprawie opiniowania służbowego policjantów

Czytaj więcej:

Priorytety komendanta głównego policji na lata 2010 - 2012
Policjanci nie mogą już nosić długich włosów, koralików i tatuaży
Portal e-prawnik o rozporządzeniu MSWiA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.