Facebook Google+ Twitter

Policjanci dostaną podwyżkę

W słupskiej Szkole Policji Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Władysław Stasiak w obecności premiera Jarosława Kaczyńskiego podpisał rozporządzenie podnoszące wysokość zarobków funkcjonariuszy policji.

Policjanci dostaną podwyżkę / Fot. Jarosław Sikora – O 500 zł wzrośnie średnia pensja policjanta. Odnoszę wrażenie, że jest to bez precedensu w historii polskiej policji, ale podkreślam też bardzo mocno, to jest decyzja podjęta w wyniku oceny sytuacji rozsądnych przesunięć niezwiększających budżetu resortu. To nie są środki dodatkowe – podkreślił minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w czasie swojego przemówienia w Słupsku.

Policjanci dostaną podwyżkę / Fot. Jarosław SikoraPodwyżka jest skutkiem ustawy przegłosowanej przez Sejm, mającej poprawić skuteczność działania wszystkich służb podległych MSWiA. W jej ramach w ciągu 3 najbliższych lat na przebudowę i modernizację służb przeznaczonych zostanie 6,3 mld zł, w tym dla policji 4,5 mld zł. Jeszcze w tym roku służbom przekazanych zostanie 1,1 mld zł.

– Policja jest niesłychanie istotna dla porządku, ale tyko wtedy kiedy jest sprawna i dobra – podkreślił premier Jarosław Kaczyński.

Policjanci dostaną podwyżkę / Fot. Jarosław SikoraŚrodki pochodzące z budżetu państwa mają zapewnić wymianę i modernizację niezbędnego sprzętu, umundurowania, zakup kamizelek kuloodpornych, nowych pistoletów, samochodów osobowych i terenowych. Umożliwią też rozbudowę infrastruktury technicznej i teleinformatycznej.

Podczas uroczystości wręczono również nagrody MSWiA. Otrzymało je 10 najlepszych dzielnicowych z województwa Pomorskiego. Na zakończenie wizyty w Słupsku premier zwiedził strzelnicę Szkoły Policji, remontowaną ze środków zagwarantowanych ustawą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ciekawe komu odbiorą, pewnie rencistą i demerytą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz dają, po wyborach odbiorą :) Czyż to nie cudowna tranzakcja jednostronna, jedyne co w tym boli - zranione nadzieje na lepszy byt policji, ale cóż ..... kampania trwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gorzej niż kiełbasa, to poślednia parówka trzeciej kategorii - z psa, pomielona razem z budą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiełbasa wyborcza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.