Facebook Google+ Twitter

Policjanci "kasują" klientów Lidla

Czy klienci marketu Lidl w Zabrzu przy ul. Krakowskiej są "skazani" na dostawanie mandatów?

Dokładnie w samo południe 14 marca radiowóz policji ustawił się na parkingu marketu Lidl w Zabrzu przy ulicy Krakowskiej. Celem akcji byli zmotoryzowani klienci sklepu, którzy ignorowali, postawione wbrew wszelkiej logice znaki: zakazu skrętu w lewo (uniemożliwiający skręt na parking przed sklepem tym, którzy jadą w kierunku Wieszowy) oraz nakazu jazdy w kierunku Bytomia.

Nie chcę się tutaj wykazać brakiem szacunku do ustanowionego prawa, jednak zupełnie nie dziwię się tym, którzy je łamią. Zastosowanie się bowiem do obowiązującej sygnalizacji, powoduje wydłużenie drogi do sklepu (lub ze sklepu) o około kilometr, który należy pokonać wąskimi uliczkami osiedla mieszkaniowego, w dodatku manewrując między zaparkowanymi samochodami.

Także droga powrotna do ulicy Krakowskiej (przy której znajduje się "pechowy" Lidl) nie jest taka prosta. Rozumiem, że idei postawienia tychże znaków towarzyszyło przekonanie, że zawsze można się zatrzymywać i zapytać mieszkańców gdzie należy skręcić. Kuriozalną sytuację potęguje fakt, że do ulicy Krakowskiej dochodzi 9 dróg podporządkowanych od strony nieparzystej numeracji i 8 - od strony parzystej. Wszystkie drogi dochodzące do tej ulicy, z wyjątkiem wyjazdu z parkingu Lidla, nie są ograniczone żadnym zakazem - można z nich skręcić zarówno w prawo, jak i w lewo, a także skręcić w nie kiedy kierujemy się w stronę Wieszowy bądź Bytomia.

Ponadto przy tej samej ulicy, po tej samej stronie, na wysokości numeru 5 znajduje się popularna Biedronka, która co prawda dysponuje dużo mniejszym parkingiem, ale można z niego wyjechać w obie strony i z obu kierunków na jej parking wjechać.

Jeżeli celem postawienia nakazu skrętu było zarabianie na mandatach klientów, którzy nie chcą odbywać "wycieczki" przez osiedle, spalając cenną benzynę i zanieczyszczając środowisko naturalne, korzystniej było jednak zakaz postawić przy Biedronce (bo niby czemu nie?). Przy takim rozwiązaniu można byłoby zaoszczędzić benzyny także przez radiowozy, ponieważ Biedronka znajduje się bezpośrednio przy komisariacie policji. Jeśli więc pojawiłaby się konieczność wystawienia mandatu, wystarczyłoby jedynie wyjść przed budynek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podręcznikowe akcje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.