Facebook Google+ Twitter

Policjanci kontra kierowcy quadów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-17 14:44

Zakopiańska policja wypowiada wojnę piratom na motorach crossowych i quadach. W tym celu pod Tatrami tworzona jest grupa pościgowa funkcjonariuszy na motocyklach terenowych. Specjalnie wyszkoleni policjanci będę ścigać i karać piratów na szlakach turystycznych.

Chodzi szczególnie o ścieżki spacerowe na obrzeżach miasta gdzie bardzo często turyści muszą uciekać przez jeżdżącymi z nadmierną prędkością na motorach i quadach. A wcześniej - jak podkreśla podinspektor Marek Kowalik zastępca komendanta policji w Zakopanem - ściganie takich piratów było niemożliwe.

Dodaje, że Polonezem albo Oplem nie wjedzie się w teren z uwagi na niskie zawieszenie i nieprzystosowanie do warunków terenowych. Podejmowanie pościgu, który z góry jest skazany na niepowodzenie jest ośmieszaniem się. Bezpośrednia obecność na szlakach patroli może mieć pozytywne skutki.

Zakopiańska policja motocykle crossowe dostanie od Straży Granicznej. Są to nowoczesne i w miarę nowe maszyny. Teraz piratom na czterokołowcach i motocyklach crossowych grożą mandaty w wysokości 1000 złotych i skierowanie sprawy do sądu. A tam grzywny są wielokrotnie wyższe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak już skończą niech zajmą się tymi na Jurze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.