Facebook Google+ Twitter

Policjanci, którzy pracowali przy sprawie Olewnika, uniewinnieni

Dwaj policjanci, którzy pracowali przy głośnej sprawie porwania Krzysztofa Olewnika i zostali oskarżeni o niedopełnienie obowiązków, zostali uniewinnieni. Według sądu zarzuty prokuratury były nieuzasadnione.

Krzysztof Olewnik / Fot. PolskapresseJak informuje TVN24.pl, w grudniu 2012 r. Prokuratura Apelacyjna oskarżyła policjantów Remigiusza M. oraz Macieja L. o zaniedbania przy sprawie porwania Krzysztofa Olewnika w latach 2001-2004. Chodziło o złe zabezpieczenie, przedwczesne i nieuzasadnienie odstąpienie od obserwacji oraz brak natychmiastowych oględzin miejsca przekazania okupu. Funkcjonariusze nie przyznali się do winy.

Teraz Sąd Okręgowy w Płocku uniewinnił policjantów. Sędzia Jarosław Przybiliński stwierdził, że zarzuty prokuratury były nieuzasadnione, a odpowiedzialność za śledztwo spoczywała na prokuraturze. Ponadto akta sprawy dowodzą ogromu ich pracy, która przyniosła wymierne efekty - pozwoliła ustalić sprawców. W związku z tym nie można uznać, że policjanci jednocześnie utrudniali śledztwo.

Krzysztof Olewnik, syn płockiego przedsiębiorcy Włodzimierza Olewnika, został porwany w nocy z 26 na 27 października 2001 roku. Pomimo przekazania okupu, 27-latek został zamordowany 5 września 2003 r. Za winnych zabójstwa Olewnika uznano Roberta Pazika ps. "Pedro" oraz Sławomira Kościuka. Obaj zmarli w zakładzie karnym w Płocku, oficjalnie w wyniku samobójstwa. Taki sam los spotkał podejrzanego w tej sprawie Wojciecha Franiewskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.