Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3703 miejsce

Policjanci nie mogą już nosić długich włosów, koralików i tatuaży

Komendant Główny Policji wydał zarządzenie, zgodnie z którym funkcjonariusze muszą nosić "schludnie" i krótko ostrzyżone włosy, a kobiety spinać je lub związywać. To nie jedyne wytyczne wynikające z nowej decyzji Komendanta Głównego Policji

Tę informację po raz pierwszy podało kilka dni temu radio TOK FM.

Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk / Fot. Fot. http://www.policja.pl/palm/pol/65/Kierownictwo.htmlKomendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk ustanowił nowe wytyczne dla policjantów. Zgodnie z decyzją komendanta, funkcjonariuszom mundurowym zostało oficjalnie zakazane noszenie długich włosów natomiast kobiety muszą nosić je spięte. Mundurowym nie wolno także nosić wszelkiego rodzaju ozdób oraz widocznych tatuaży, gdyż może to naruszać "powagę munduru".

młodszy inspektor dr Mariusz Sokołowski / Fot. Fot. http://www.policja.pl/palm/pol/48/734/Zespol_Prasowy_Komendy_Glownej_Policji.htmlRzecznik KGP młodszy inspektor dr Mariusz Sokołowski dla uzasadnienia decyzji Komendanta Głównego Policji stwierdził m.in.: "Niestety nie zawsze jest tak, że policjant jest w stanie sam wyznaczyć sobie pewne standardy. A czasami upiększanie się w sposób bardzo ekstrawagancki powoduje niezbyt dobrą ocenę społeczną takiego funkcjonariusza.
Mundur wiąże się jednak z pewną elegancją, z pewnym szacunkiem i jeżeli chcemy ten szacunek wzbudzać u ludzi, to musimy wyglądać właściwie...W zarządzeniu nie ma jasno określonych zasad, co narusza "powagę munduru" a co nie. W każdym przypadku zdecyduje więc o tym przełożony. Będzie tu chodziło np. o różnego rodzaju kolczyki, wymyślne wisiorki. Oprócz długich włosów u mężczyzn niemile widziane będą też prawdopodobnie "irokezy".


Rzecznik KGP zaznaczył także, że niewidoczne tatuaże, schowane pod mundurem nie będą stanowiły problemu w świetle zarządzenia Komendanta Głównego Policji, do policji bowiem od dawna już nie są przyjmowane osoby z widocznymi tatuażami.

Jak podało TOK FM: "Nowe zarządzenie daje też kierownictwu jednostek środki do egzekwowania powyższych wytycznych. Przełożony będzie mógł więc np. nie dopuścić do służby lub odsunąć od niej policjanta, którego wygląd nie spełnia jego zdaniem wymogów zapisanych w regulaminie. Będzie też mógł kazać funkcjonariuszowi np. obciąć włosy - jeżeli podwładny tego nie zrobi, będą mu groziły konsekwencje dyscyplinarne.
Kierownicy jednostek w wyjątkowych sytuacjach będą mogli też zezwalać niektórym
funkcjonariuszom na "nieregulaminowy" wygląd. Może to być uzasadnione chociażby w
przypadku policyjnych wywiadowców, którzy na co dzień pracują po cywilnemu na ulicy".


Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji

Oficjalna strona Rzecznika Prasowego Komendanta Głównego Policji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Ewa
 • Ewa
 • 04.06.2012 18:17

Chcę być policjantką. Mam dredy do ramion, ale podczas służby będę nosić warkocz (wtedy prawie nie widać czy to dredy czy normalne włosy). Czy komuś będzie to przeszkadzało? Będę dbać o schludny wygląd i zawsze ułożoną fryzurę. Proszę o odpowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin
 • Marcin
 • 16.12.2010 00:01

Policjant jest Policjantem ma zapewnić bezpieczeństwo uczciwym obywatelom, a nie im się podobać. Jeżeli obywatel czuje się obrażony tym, że policjant nosi długie włosy to wtedy problem tkwi w tym obywatelu a nie w policjancie. Długość włosów to prywatna sprawa każdego człowieka. takie zachowanie przypomina mi czasy komuny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytat z zarządzenia Komendanta Głównego Policji (zawarte w tekście powyżej): W zarządzeniu nie ma jasno określonych zasad, co narusza "powagę munduru" a co nie. W każdym przypadku zdecyduje więc o tym przełożony. Będzie tu chodziło np. o różnego rodzaju kolczyki, wymyślne wisiorki. Oprócz długich włosów u mężczyzn niemile widziane będą też prawdopodobnie "irokezy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak zdefiniowane jest pojęcie "długie włosy"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wow
 • wow
 • 15.12.2010 15:36

zarzadzenie komendanta glownego jest nie zgodne z europejska karta praw czlowieka i jego wolnosci a takze konstytucja RP zatem proponowalbym uchylic ta decyzje z wasnej inicjatywy przez komentna glownego policji poki ten sie skompromituje, bo to kwestia czasu kiedy organy do tego uprawione zmusza do zmiany tego zarzadzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pała
 • Pała
 • 15.12.2010 10:54

A później panowie się dziwiją, że jest tyle dowcipów o policjantach.
Przychodzi policjant do lekarza, a lekarz też baba, tyle że ostrzyżona na łyso.
Policjant: - Dlaczego ostrzygła się pani naq łyso?
Lekarz /baba/: Żeby komendantowi głównemu policji też było łyso.

Co śmiesznego jest w tym moim dowcipie? Ano to, że ta baba - lekarz, to była ginekolog - położna, która przyjmowała na świat komendanta głównego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzywy
 • krzywy
 • 14.12.2010 20:06

Niedługo Drogie Koleżanki i Koledzy to "łysina" będzie zakazana oczywiście dlatego że nie będzie to "schludne" i mając powyższe na uwadze znowu zostanie wydane zarządzenie (no bo jak inaczej) które nakazywać będzie dokonywane przeszczepów włosów, siedzę w pokoju z kumplem który już obgryza paznokcie ze strachu przed być może czekającym go zabiegiem, gratulujemy pomysłu!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna decyzja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Damian
 • Damian
 • 14.12.2010 19:15

Niech sobie Panowie wyobrażą: Policjant w długich włosach + bandzior. Bandzior łapie policjanta za włosy i po policjancie który nie ma możliwości jakiejkolwiek obrony. Poza tym rozkaz to rozkaz i z nim się nie dyskutuje, tylko wykonuje, a komu się nie podoba, może odejść ze służby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak profesjonalizmu w naczelnej komendanturze policji i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.