Facebook Google+ Twitter

Policjanci nie zawiedli w potrzebie, oddali krew dla Mateuszka

Ponad 100 młodych funkcjonariuszy ze Szkoły Policji w Słupsku odpowiedziało na apel rodziców siedmioletniego Mateusza Krasińskiego z Warszawy. Na hasło „Ratunek” młodzi policjanci oddali 45 litrów krwi.

Na apel o krew odpowiedziało ponad 100 młodych policjantów. Fot. Krzysztof Panek.Siedmiolatek zachorował na złośliwy nowotwór węzłów chłonnych. Aby uratować jego życie rodzice muszą zgromadzić dużą ilość krwi. Z zebranego materiału zostaną wykonane specjalistyczne preparaty wykorzystane podczas operacji. Ponieważ Mateuszek cierpi na nowotwór złośliwy szybkie zgromadzenie niezbędnej ilości krwi jest szczególnie ważne. W tej chwili dziecko przebywa na oddziale Onkologii Dziecięcej Szpitala przy ulicy Litewskiej w Warszawie.
Młodzi policjanci ze słupskiej Szkoły bezinteresownie oddawali krew na hasło „Ratunek”.
– Nasze dzieci albo my sami też mogliśmy znaleźć się w podobnej sytuacji. To normalny odruch, trzeba pomóc – mówili młodzi policjanci oddając krew w słupskiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
W związku z akcją niektórzy pracownicy stacji zostali społecznie po godzinach pracy, by umożliwić policjantom oddanie krwi. W tym roku to już druga tak duża akcja. Na początku stycznia słuchacze oddali jednego dnia 50 litrów tego życiodajnego płynu. W akcji oddawania krwi dla Mateuszka wzięli także udział słuchacze ze Szkoły Policji w Katowicach.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.