Facebook Google+ Twitter

Policjanci otrzymali legitymacje służbowe nowego wzoru

Z dniem 1 stycznia 2015 roku policjanci otrzymują nowe legitymacje służbowe. Nie zmienia się format dokumentu, ani jego wymiary. Za to podniesiono poziom zabezpieczeń legitymacji i dokonano zmian czytelniejszych dla najzwyklejszych obywateli.

Wzór nowej legitymacji służbowej policjanta. Zmiana obowiązująca z dn. 1 stycznia 2015r. http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/105709,Nowe-legitymacje-sluzbowe-policjantow.html / Fot. policja.plOd 1 stycznia 2015r. policjanci będą posługiwali się legitymacjami służbowymi nowego wzoru, jak podaje serwis policja.pl. W uzupełnieniu informacji z dn. 30 grudnia 2014r. zaznaczono: "Dokumenty, którymi aktualnie posługują się policjanci tracą ważność 31 grudnia br." Prawdopodobnie chodzi o rok 2014. Równie prawdopodobne, że "bieżący rok" antycypowano w swoisty sposób mając na względzie datę wprowadzenia nowego dokumentu i wzmiankowano o 2015 roku. Dla wnucząt starszych osób lub ubezpieczycieli reprezentujących egzotyczne kraje i tamtejsze firmy jest to chyba ważne.

Nowe legitymacje będą ważne do 31 grudnia 2018 roku. W ogólności nie zmieniło się zbyt wiele i dokument pozostał niemal taki jakim był wcześniej. Tyle tylko, że przeciętny obywatel będzie miał ułatwione zadanie w dociekaniu jednostki organizacyjnej policji jaką reprezentuje dany funkcjonariusz. Jest to istotne również w następujących przypadkach, przewidzianych przez ministerstwo spraw wewnętrznych:

Wzór nowej legitymacji służbowej policjanta. Zmiana obowiązująca z dn. 1 stycznia 2015r. http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/105709,Nowe-legitymacje-sluzbowe-policjantow.html / Fot. policja.pl" - policjant pełni służbę w komisariacie policji na legitymacji będzie wskazana nazwa komendy powiatowej policji, komendy miejskiej policji lub komendy rejonowej policji, na obszarze działania której znajduje się komisariat;

- policjant pełni służbę w komisariacie specjalistycznym to na legitymacji będzie umieszczona nazwa komendy wojewódzkiej (Stołecznej) policji, na terenie której znajduje się komisariat specjalistyczny;

- policjant pełni służbę w ośrodku szkolenia policji na legitymacji będzie umieszczona nazwa komendy wojewódzkiej (Stołecznej) policji, na obszarze działania, której znajduje się ośrodek szkolenia."


Koszt wydania nowego dokumentu nie jest horrendalnie wygórowany i zamyka się wstępnie w kwocie 22 złotych.


Rozporządzenie MSW z dnia 18 listopada 2014r. zmieniające rozporządzenie w sprawie legitymacji służbowych policjantów.źródło: policja.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nadmieniam, że oglądałem ze dwa razy "Żądło".

Poza tym, w czasie 48 godzin kiedy przypada noworoczna zmiana daty, nie podaje się nieprecyzyjnego znakowania czasowego. Nawet jeśli to tylko aktualizacja czy inne odgrzewanie wiadomości sprzed półrocza, albo zamknięcie przychodu/rozchodu w magazynach lotniska na końcu świata. W XXI wieku "pluskiew milenijnych" jest multum, zaś możliwości podróżowania do wcześniejszych/późniejszych stref czasowych, w połączeniu z udogodnieniami globalnej łączności sprowadzają niejako do wspólnego mianownika budkę czy market wystawiający dokumenty na 12 godzin "do przodu" jak też prace parlamentarzystów z poślizgiem w bieżącym roku, gdzie by się nie zaczynał i nie kończył.

I co najistotniejsze, to fakt, że maszyna "widzi" tylko to, co wcześniej przewidział człowiek. Byle błąd systemowy zapętlający "rok bieżący" nie jest żadnym nieprawdopodobieństwem, tak jak wiele innych pomysłów, by się odmłodzić czy domalować sobie wąsy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dokumenty, którymi aktualnie posługują się policjanci tracą ważność 31 grudnia br."

Ciekawe jak z wartością. Na bazarach. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zmiana, rzekłbym: epokowa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę! Niech ktoś teraz powie, że policja się nie reformuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.