Facebook Google+ Twitter

Policjanci, straż pożarna i miejska jak co roku włączą się w WOŚP

Kwestyujące patrole, festyny, pokazy sprzętu, konkursy dla dzieci i liczne aukcje internetowe - jak co roku policjanci, strażacy i strażnicy miejscy będą w całej Polsce wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

WOŚP zagra w tym roku już po raz dziewiętnasty. Tym razem pieniądze zbierane będą dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Jak co roku policjanci, strażnicy miejscy i strażacy nie tylko czuwać będą nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy, ale też włączą się w zbiórkę pieniędzy.

W niedzielę rano, w większych polskich miastach - m.in. w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Katowicach i Szczecinie pojawiają się tzw. niebieskie patrole. Policjanci-wolontariusze, stojący koło radiowozów oznaczonych czerwonymi serduszkami, kwestować będą na rzecz dzieci. Na warszawskiej starówce, w takim patrolu spotkać będzie można komendanta głównego policji Andrzeja Matejuka a wraz z nim m.in. policyjnych antyterrorystów.

Z kolei przed stołecznym Pałacem Kultury i Nauki będzie można obejrzeć policyjny sprzęt - m.in. poduszkowiec i nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem; najmłodsi będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju konkursach, wystąpi też Reprezentacyjna Orkiestra Policji.

Cały czas trwają też policyjne aukcje internetowe. Osoby, które chcą wesprzeć zakup sprzętu do leczenia dzieci, mogą wylicytować m.in. lot policyjnym śmigłowcem, kurs doskonalenia jazdy w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, rejs po Wiśle poduszkowcem czy trzydniowy pobyt, wraz ze swoim psem, jeśli go posiadamy, w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach.

"Lot patrolowy odbędzie się nad Warszawą na wysokości 100-150 m i będzie trwał ok. 45 minut. Zwycięzca aukcji może zabrać ze sobą na pokład jeszcze trzy osoby. Podczas kursu doskonalenia jazdy będzie można m.in. nauczyć się wyprowadzać samochód z poślizgu a w Sułkowicach przejść wraz ze swoim psim pupilem krótkie szkolenie" - poinformował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Liczne atrakcje na 19. Finał WOŚP przygotowali też strażacy. W całym kraju odbywać się będą festyny, pokazy sprzętu i akcji ratowniczych. Można też będzie m.in. wylicytować piastowanie przez jeden dzień funkcji dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zduńskiej Woli, a tym samym przeprowadzić alarm ćwiczebny i wziąć udział w akcjach ratowniczych.

W kwestę włączyła się też Straż Miejska. Przykładowo warszawscy strażnicy przekazali na aukcję WOŚP służbową koszulkę z oznaczeniami orkiestry. Można też wylicytować kurs samoobrony. "Jak co roku konto Fundacji wesprzemy też zbiórką pieniężną, przeprowadzoną wśród pracowników i funkcjonariuszy" - poinformował PAP zespół prasowy stołecznej Straży Miejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.