Facebook Google+ Twitter

Policjanci ujawnią swoje zarobki.

Twój znajomy policjant nie chce zdradzić ci ile zarabia? Może nie chce ośmieszać się swoją wypłatą albo nie chce żebyś wiedział o stanie jego konta. Bez względu na to czy on chce czy nie, ty i tak prawdy się dowiesz.

/fot. Tomasz JodłowskiPo komendantach przyszedł czas na zwykłych, szarych policjantów. W poniedziałek 18 września, w życie weszła nowelizacja ustawy o policji, która zobowiązuje do składania oświadczeń zarówno mundurowych, jak i ich rodziny. Pomysł nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez funkcjonariuszy.

- wszyscy będą wiedzieć, że to jest jałomużna a nie konkretne zarobki - mówi Andrzej Szary, przewodniczący związku zawodowego wielkopolskich policjantów, podczas rozmowy z dziennikarzami - Pozostała część przepisu w naszej ocenie jest niekonstytucyjna, ponieważ zbyt daleko ingeruje w życie prywatne funkcjonariuszy.

Policyjni związkowcy mają zastrzeżenia co do możliwości wglądu do ich oświadczeń majątkowych. Zapowiadają, że złożą wniosek do Trubunału Konstucyjnego aby stwierdził zgodność nowych przepisów z konstytucją.

red. sms


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A prawda jest taka, że służby publiczne w niemal wszystkich krajach zarabiają słabo, a jeśli lepiej niż w Polsce to przekłada się to na ogólną różnicę w zarobkach społeczeństw. Zarobki policjanta niczym się od tego nie różnią

http://www.zawodowe.com/Policjant_opis_19

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może niech nauczyciele, lekarze, policjanci, budowlańcy na swych nakryciach głowy (np. kaski, czapki) lub w klapach kombinezonów naniosą napis *3E*, co oznacza - zarabiam 3 europy na godzinę. Myślę, że to żenujące, ale może jakiś protest wobec Państwa, które tyle płaci lub toleruje. Wyobraźmy sobie - przyjeżdża na wizytę gość z zagranicy (z Unii), a tu witamy gości z takimi napisami - nie jakieś transparenty itp. Ludzie na Zachodzie często nie wiedzą, ile u nas się zarabia. Oni myślą - skoro obalono komunę, a ceny na większość artykułów są te same i tu i tam, to płace przecież muszą być podobne, chyba że ktoś kogoś okrada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.