Facebook Google+ Twitter

Policjanci w EODlotowych kombinezonach

Wzywani są w najniebezpieczniejszych momentach policyjnej służby. Do wykrywania i neutralizacji ładunków wybuchowych oraz rozpoznania minersko-pirotechnicznego miejsc w których przebywać będą najważniejsze osoby w państwie.

 / Fot. Archiwum PolicjiPonad 150 policyjnych pirotechników pełni na co dzień służbę w jednostkach antyterrorystycznych w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie… , a także w CBŚP i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

 / Fot. Archiwum PolicjiPo raz pierwszy o nich usłyszeliśmy 3 sierpnia 1990 r., kiedy zarządzeniem nr 6 komendanta głównego Policji powołano do działania w Komendzie Stołecznej Policji pierwszą etatową sekcję Minersko-Pirotechniczną. Podobna powstała również w plutonie antyterrorystycznym komisariatu Policji przy ówczesnym Centralnym Porcie Lotniczym - Warszawa Okęcie.

Wprawdzie w specjalnych kombinezonach antyodłamkowych przypominają kosmitów, to są policjantami z krwi i kości: dojrzałymi emocjonalnie, dokładnymi. Profesjonalistami w każdym calu.

 / Fot. Archiwum PolicjiW ciągu 25. lat działalności zmieniała się przestępczość zorganizowana i stosowane urządzenia wybuchowe. Policyjni specjaliści / Fot. Archiwum Policji doskonalili swoje umiejętności na kursach w kraju i za granicą. Do dyspozycji mieli coraz nowocześniejszy sprzęt.

Pojawiły się roboty, wysięgniki do przenoszenia podejrzanych przedmiotów, urządzenia rentgenowskie.

Niedawno pirotechnicy z KSP otrzymali mobilne centrum operatorów robotów, ambulans wyprodukowany w Polsce, wyposażony w środki łączności, komputery itp. zdolne pracować bez przerwy, w dzień, jak i w nocy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lepiej późno niż później:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.