Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14882 miejsce

Policjanci wypatrują przez lornetki kierowców korzystających z telefonów (wideo)

200 złotych mandatu i pięć punktów karnym grozi kierowcom korzystającym z telefonów komórkowych podczas jazdy. W ramach akcji "Nie wysyłaj, nie rozmawiaj, KIERUJ!" bełchatowska policja uzbrojona została w lornetki.

 / Fot. TVN24/x-newsZamiast laserowych radarów i popularnych "lizaków", bełchatowscy policjanci uzbroili się w lornetki i ruszyli na ulice. Prowadzą akcję pod kryptonimem "Nie wysyłaj, nie rozmawiaj, KIERUJ!". W czasie rozpoczętych jeszcze przed świętami działań funkcjonariusze zatrzymali już kilkuset kierowców. Jak podkreślają policjanci, telefon komórkowy w ręku kierowcy stanowi poważne zagrożenie.

Przypominają, że mandat może być nie tylko za dzwonienie, ale też za wysyłanie smsów, maili, czy za przeglądanie internetu. - Podczas rozmowy przez telefon kierowca nie reaguje z taką szybkością i w taki sposób, jak powinien, przez co dochodzi do zdarzeń drogowych - powiedział mł. as. Tomasz Jędrzejczyk z policji w Bełchatowie.

Za korzystanie z telefonu zajmującego ręce taryfikator przewiduje mandat w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych.

TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wprowadzenie systemu "prowizyjnego" przyda policji cech najprawdziwszej wolnorynkowej wolnoamerykanki. Przodownicy będą świecić swoimi bloczkami na wzór rekinów z przednich światowych korporacji. Obywatel bez mandatu będzie niczym minister bezpieki... ups... bez teki, miało być ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Następny krok to będzie "telefon kontrolowany". Czyli wykonanie połączenia na numer kierowcy, który właśnie się zbliża do "stanowiska" policjanta.
Dane już są zgromadzone. Potrzeba tylko narzędzi do ich przetworzenia w odpowiednim miejscu i czasie.

Kowalski się zbliża w mercedesie. No to dzwonimy. Odbierzesz, gagatku..? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.