Facebook Google+ Twitter

Policjanci z Ostrowca udaremnili przemyt papierosów

Policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego przechwycili pokaźną ilość nielegalnych papierosów, które przewoził 56-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego.

W ostatni wtorek policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej na krajowej "dziewiątce", w gminie Kunów samochód marki mercedes.

 / Fot. Krzysztof KrzakPodczas sprawdzania samochodu funkcjonariusz zwrócili uwagę na paczki i kartony poukładane na tylnej kanapie pojazdu. Kierowca twierdził, iż przewozi książki. Po bardziej szczegółowej kontroli okazało się, że w istocie są to paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzowych. Nielegalne papierosy znajdowały się także w bagażniku mercedesa i w worku przed siedzeniem pasażera. W sumie zabezpieczono 7060 paczek papierosów pochodzących z Mołdawii i Ukrainy.

Dodatkowo okazało się, iż kierujący samochodem, 56-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Tylko za przemyt papierosów bez akcyzy grozi mu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego Skarbowego, 3 lata pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.