Facebook Google+ Twitter

Policjanci zatrzymali 54 osoby podejrzane o pedofilię

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 10:48

W wyniku policyjnej akcji "Irena" funkcjonariusze zatrzymali 54 osoby podejrzane o pedofilię w sieci. Policja skonfiskowała 84 komputery, 32 dyski twarde, ponad 5 tysięcy płyt CD i DVD, dyskietki, przenośne pamięci, telefony komórkowe, a także środki odurzające.

Akcję o kryptonimie "Irena" koordynowali funkcjonariusze z Centralnego Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP. Do wszystkich komend wojewódzkich i stołecznej zostały przesłane materiały sprawy. Miało to na celu szybkie i zdecydowane uderzenie w podejrzanych, tak aby uniemożliwić im kontaktowanie się i wymianę informacji o policyjnych działaniach.

Wczoraj rano kilkuset funkcjonariuszy w całej Polsce przystąpiło do akcji „Irena". W sumie policjanci przeszukali 60 domów, mieszkań i siedzib firm. Zabezpieczony w trakcie operacji sprzęt komputerowy trafi do ekspertyzy, a biegli sądowi przeprowadzą oględziny pod kątem zawartości treści pedofilskich. Po tych czynnościach możliwe będzie postawienie zarzutów właścicielom, bądź użytkownikom sprzętu komputerowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.