Facebook Google+ Twitter

Policjanci ze Szczecinka wśród piratów i obieżyświatów

Kaprzy/piraci/ na mocy kontraktu z Władysławem II prowadzili działalność morską–wojenną na rzecz Rzeczypospolitej. Posiadając flotę oraz rozbudowany system obserwacji i powiadamiania o ruchach wroga skutecznie strzegli polskiego Wybrzeża.

 / Fot. Archiwum KPP w SzczecinkuKaszubski Kaper jest ekstremalnym biegiem przygodowym mającym przypominać historię polskich piratów.  / Fot. Archiwum organizatorów biegu

Trasa biegu liczyła około 26 kilometrów, w tym ok. 1 km w wodzie o głębokości do 80 cm i przebiegała przez malownicze tereny Ziemi Puckie,gminy Puck i Kosakowo.

Organizatorzy biegu, przewidzieli również odcinek około 4 kilometrów wymagający samodzielnej nawigacji w terenie lesistym.

 / Fot. Archiwum organizatorów bieguKażdy z uczestników miał przed sobą do zaliczenia i pokonania m.in. odcinek wodny na ośrodku przeprawowym /ok. 100 m/ bagienny /ok. 50 m/, przepłynięcie kajakiem /ok. 2000 m/, wspinanie się po pionowo zawieszonej siatce rybackiej, po drabince speleo /5 m/, po grubej linie /5 m/.

Wśród śmiałków znaleźli się policjanci z KPP w Szczecinku.

- Sierż. Paweł Giżycki, st. asp. Jarosław Szymikowski i nadkom. Robert Zagorowski cali i zdrowi, bogatsi o nowe doświadczenia, a co więcej spragnieni większej dawki adrenaliny ukończyli V Ekstremalny Bieg „Kaszubski Kaper” w Pucku – akcentowała sukces kolegów mł. asp. Anna Matys oficer prasowy KPP w Szczecinku.

Sierż. Paweł Giżycki jest dzielnicowym, st. asp. Jarosław Szymikowski naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP zaś  / Fot. Archiwum KPP w Szczecinkunadkom. Robert Zagorowski/ ze względu na brodę, najbardziej przypominający pirata/ specjalistą w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Szczecinku.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.