Facebook Google+ Twitter

Policjant kopał demonstranta. Rusza śledztwo w tej sprawie

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie pobicia demonstranta przez policjanta, podczas zamieszek, które miały miejsce 11 listopada w stolicy. Tożsamość pokrzywdzonego wciąż nie jest znana.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza policji i spowodowania przez niego obrażeń ciała demonstranta, podczas wydarzeń z 11 listopada br. Wciąż jednak nie ustalono tożsamości pokrzywdzonego. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej, Monika Lewandowska apeluje, by zgłosił się on do prokuratury.

Jeśli mężczyzna odniósł "obrażenia naruszające czynności organizmu na czas powyżej siedmiu dni", policjantowi grozi do 5 lat więzienia - informuje serwis gazeta.pl.





Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Mułła Omar z Onanu
  • Mułła Omar z Onanu
  • 18.11.2011 22:37

"Wciąż jednak nie ustalono tożsamości pokrzywdzonego. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej, Monika Lewandowska apeluje, by zgłosił się on do prokuratury." eee, na filmie widać jak pokrzywdzony przekazywany jest koledze kopiącego - zgaduję co najmniej do wylegitymowania a najpewniej zatrzymania! No chyba , że jak kopany pada na ziemię to Policja, jak kibole na ustawkach, odpuszcza?
W innym przypadku, po wypowiedzi Pani rzecznik, maluje się taki obrazek, że Policja potrafili tylko skopać bo zatrzymać i wylegitymować to już nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emil122
  • emil122
  • 17.11.2011 21:26

policja jest od tego żeby prawa przestrzegać a nie kurwa dopadną niewinnego człowieka koleś się już zwija lezy a ten kurwa go jeszcze po ryju z buta na kurwia ja pierdziele co to jest za kraj co to jest za prawo?! Żeby niewinnych ludzi pizgać którzy są przechodniami i wcale nie brali udziału w tym!

Komentarz został ukrytyrozwiń
emil122
  • emil122
  • 17.11.2011 21:23

i co kurwa to am być policja. później policja się dziwi że gówniarze z podstawówki drą ryje jebać policje a dziwicie się ?! jak jakiś gówniarz zobaczy takie coś no to ja się nie dziwie i się z takim małolatem zgadzam :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin W.
  • Marcin W.
  • 16.11.2011 22:38

Panowie, nikt nikogo nie ma prawa kopać po głowie.

"Ale jakby taki kibol kopał policjanta, to byłoby wszystko w najlepszym porządku."

Czy uważa Pan, że takie "kibolowe" zachowanie przystoi funkcjonariuszowi policji? To, że jakiś degenerat kopie kogoś po głowie na meczu nie znaczy, że policja może w taki sam sposób traktować ludzi.
Ten człowiek nawet nie uciekał przed policją! Nie stawiał żadnych oporów. Wystarczyło by zakuć go w kajdanki. Policjant uderzył go kilkakrotnie pięścią w twarz, psiknął gazem w oczy, zaczął kopać w głowę, a gdy ten już leżał, kopnął go jeszcze dwa razy. Kto jak kto, ale policjant- człowiek, który ma za zadanie chronić bezpieczeństwa zwykłych obywateli, powinien zachować zimną krew, a nie zachowywać się jak kibol.

Komentarz został ukrytyrozwiń
onucka
  • onucka
  • 16.11.2011 20:55

Tak policjant jest winny i mam do niego pretensje ze tego skurwiela nie zakatował Za to ze go tylko skopał powinien stracic prace

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 16.11.2011 12:24

Policjant jest be ale jak taki bandzior rzuca kamieniami i innymi ciężkimi rzeczami na oślep i może zrobić krzywdę niewinnemu człowiekowi to jest w porządku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale jakby taki kibol kopał policjanta, to byłoby wszystko w najlepszym porządku.
Może zamiast policjantów do tłumienia rozruchów ulicznych wysyłać uczestniczki kółka różańcowego?.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 16.11.2011 12:05

jak prokurator nie zna przepisow to jak chce sprawe prowadzic ,material dowodowy jest wystarczajacy do skazania za probe morderstwa ,obojetnie kim byl poszkodowany ,kibol czy donek to jest zawsze proba morderstwa. no ale jaki kraj taki bedzie wyrok; niewinny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bydgoszcznin bydgoszcz
  • bydgoszcznin bydgoszcz
  • 16.11.2011 06:52

policjant obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym... , nie dość że jest zwyczajnym bandytom to jeszcze prawdopodobnie oszukuje pracodawce i ZUS

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 16.11.2011 06:14

Polskie prawo chroni przestępców, 3 miesiące więzienia w cieplarnianych warunkach ,brawa dla policjanta powinien go tak skopać,żeby nie poznał się w lustrze.Zamiast armatek wodnych powinni użyć kałachów ,proponuję zabrać glinom pistolety i zastąpić kropidłem lub różańcem .