Facebook Google+ Twitter

Policjant: Nie reagowałem, bo nie jestem Chuckiem Norrisem

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-10-09 09:03

Wobec policjanta z Brus, który nie zareagował na katowanie człowieka w centrum Brus, toczy się postępowanie dyscyplinarne. Policjant, nie będąc na służbie, przez kilka minut obserwował zajście ze swojego auta.

Bójka toczyła się na jednym z głównych skrzyżowań. Uczestnicy i gapie uniemożliwiali samochodom jazdę. Policjant zatrzymał się tuż przed bijącymi się. W zeznaniach dotyczących zajścia opisał poszczególne elementy bójki: dwukrotne przerzucenie przez ramię, próbę kopnięcia poszkodowanego w twarz, ponowienie kopniaka oraz odejście sprawcy w gronie kilku osób w stronę parku. W zeznaniach stwierdził, że obawiał się o swoje prywatne auto, dlatego zadzwonił do policjantów, pełniących służbę tego dnia. Kiedy przygotowując pierwszy materiał zapytaliśmy go, dlaczego nie interweniował odparł, iż nie jest Chuckiem Norrisem...

– Wnioski z postępowania dyscyplinarnego pozwolą ocenić, czy funkcjonariusz z Brus naruszył dyscyplinę służbową – mówi Krzysztof Pestka, zastępca komendanta KPP w Chojnicach.

Postawą policjanta był też zdziwiony poszkodowany. Widział stojące przed nim auto, jednak o tym, że za kierownicą siedział funkcjonariusz, dowiedział się podczas składania zeznań.
– Wystarczyłoby, aby wyszedł z samochodu i krzyknął coś w rodzaju „Stać. Policja” – mówi poszkodowany. – Myślę, że napastnicy wystraszyliby się. Złożyłem skargę na policjanta.

Czy policjant, nie będący na służbie zobowiązany jest do interwencji?

(ms) – Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gdyby wyszedł i powiedział - stać, policja! to albo by uciekli, albo by zaatakowali. Najlepiej dla gościa byłoby, gdyby go tam nie było. Był i ma kłopoty. Oczywiście - czy społeczeństwo wymaga bohaterstwa od policjanta? Czy miał broń? Kiedyś był podobny przypadek - policjant spanikował, ludziska go okrążyli i... zastrzelił bodaj 2-3 "napastników". Dostał 8 lat, ale prezydent go ułaskawił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.