Facebook Google+ Twitter

Policjant obiecał odzyskać skradzione auto za haracz

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-03-24 08:22

Policjant wrocławskiego komisariatu zatrzymany przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej.

Zarzut? Wymusił haracz od mieszkańca Wrocławia, któremu złodzieje ukradli samochód, i obiecał odzyskanie auta. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte na podstawie informacji przekazanych KGP przez reportera "Polski". Z informacji, do których dotarliśmy, wynikało, że Grzegorz K., oficer dyżurny komisariatu we Wrocławiu-Leśnicy, zaoferował swojemu znajomemu, że pomoże mu odzyskać skradziony samochód. Policjant przedstawiał się okradzionemu jako wysłannik złodziei. Za pomoc w odzyskaniu audi A4 zażądał 6 tys. zł. Okradzionemu udało się wynegocjować obniżenie stawki o połowę. Swoją rozmowę z funkcjonariuszem nagrał ukrytym dyktafonem.

 / Fot. Wojciech Gadomski/POLSKA"Polska" dotarła do tego nagrania - przekazaliśmy je funkcjonariuszom Biura Spraw Wewnętrznych, a ci potwierdzili jego autentyczność.

Zapis nie pozostawia żadnych wątpliwości. Wyraźnie słychać, jak policjant uzgadnia z okradzionym szczegóły przekazania odzyskanego samochodu. Instruuje go, jak ma składać fałszywe zeznania podczas przesłuchania na komisariacie, żeby nie wydało się, że auto zostało odzyskane "za opłatą". Wrocławianin miał powiedzieć, że idąc ulicą, przypadkiem odnalazł swój samochód.

Nieuczciwy funkcjonariusz sugerował, żeby powycierać wnętrze auta na wypadek, gdyby policjanci próbowali szukać odcisków palców albo innych śladów zostawionych przez złodziei. I usunąć wszystkie przedmioty, które mogły należeć do przestępców.

Właściciel audi zapłacił funkcjonariuszowi umówione 3 tys. zł. I czekał. Niestety, auta nie odzyskał. Mając jednak nagraną rozmowę, wiedział, że ma haka na nieuczciwego funkcjonariusza, w innym przypadku jego szanse, by spowodować zatrzymanie go za próbę wymuszenia haraczu, byłyby minimalne.

- Mieliśmy już takie przypadki - mówi "Polsce" oficer Biura Spraw Wewnętrznych KGP. - Ten człowiek już nie jest policjantem. To gangster.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.