Facebook Google+ Twitter

Policjant pokierował zaprzęgiem z dwoma końmi

Świadkami nietypowego wydarzenia byli mieszkańcy Lubichowa, którzy napotkali na swojej drodze policjanta jadącego wozem zaprzężonym. Policjant wypełniał w ten sposób swoje obowiązki i to nie dlatego, że policji nie stać na nowe samochody.

Wczoraj wieczorem patrol starogardzkiej drogówki we wsi Lubichowo (powiat starogardzki) zauważył pojazd zaprzęgowy. Policjanci postanowili zatrzymać woźnicę do kontroli drogowej. Powożący wozem mężczyzna nie reagował sygnały nawołujące do zatrzymania dawane przez policjantów. - Uczyniły to jednak jego konie zjeżdżając wozem na prawe, lekko obniżone względem drogi pobocze - relacjonuje st. sierż. Marcin Kunka, oficer prasowy starogardzkiej policji. - Wówczas woźnica trzymając się jedynie lejców spadł ze swojego siedziska.

Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu. Zatrzymany mężczyzna nie wiedział gdzie się znajduje, znał jednak cel swojej podróży - jechał do swojego znajomego aby dalej "konsumować alkohol".

- Z całej tej sytuacji zrodził się problem zabezpieczenia wozu i koni, albowiem to w gestii policjantów było zadbanie o bezpieczeństwo zwierząt i mienia - dodaje Marcin Kunka - Wówczas jeden z funkcjonariuszy usiadł na wóz, chwycił za lejce i pokierował zaprzęgiem, przekazując go rodzinie pijanego woźnicy.

Zatrzymany odpowie teraz za kierowanie pojazdem niemechanicznym w stanie nietrzeźwym. Czyn ten zagrożony jest karą jednego roku pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.