Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25797 miejsce

Policjant - sprawca wypadku przesłuchany przez prokuratora

Sprawcą wtorkowego wypadku na tzw. Górce Woźnickiej w Sieradzu był policjant - informowały wczoraj Wiadomości24.pl. W wyniku wypadku trzy osoby zostały ranne. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, poszukiwało go ponad 150 policjantów. Dziś policjanta przesłuchiwał prokurator.

Śmigłowiec wspierający poszukiwania właściciela forda mondeo, prawdopodobnego sprawcy wypadku. / Fot. Piotr AndrzejakWczoraj od samego rana nad Sieradzem krążył policyjny śmigłowiec, szukając właściciela samochodu ford mondeo, który był sprawcą wtorkowego wypadku. W Sieradzu na ul. Sienkiewicza (Górka Woźnicka) zderzyły się trzy pojazdy. Kierujący fordem mondeo wyprzedzał "na trzeciego" na podwójnej ciągłej linii, zaczepił o BMW, a potem uderzył jeszcze w fiata pandę. Trzy osoby z BMW zostały odwiezione do sieradzkiego szpitala, stwierdzono u nich lekkie obrażenia. Na szczęście nic nie stało się kobiecie i dwójce dzieci, jadących fiatem pandą. Sprawca zdarzenia oddalił się z miejsca wypadku.

Kierowcą, który spowodował wypadek był policjant. Z relacji świadków wynika, że tuż po wypadku kierowca wyskoczył z samochodu i zaczął uciekać. Poszkodowani puścili się biegiem za sprawcą, który w trakcie ucieczki zgubił dokumenty, m.in. służbową legitymację i policyjną odznakę. Świadkowie opowiadali, że uciekinier wyraźnie chwiał się na nogach. Tych informacji nie potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. – Na razie mamy bardzo oszczędne informacje na ten temat – informowała wczoraj rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, podinsp. Magdalena Zielińska.

Wrak forda, kierowca tego pojazdu był sprawcą całego zdarzenia. Zbiegł z miejsca wypadku. / Fot. Piotr AndrzejakWczoraj od samego rana 150 policjantów przeszukiwało okolice rzeki Warty i miejsca zdarzenia. Podinspektor Magdalena Zielińska poinformowała Wiadomości24.pl, że domniemany sprawca jest etatowym policjantem Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Rzeczniczka prasowa potwierdza, że kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Do poszukiwań sprawcy wezwano policjantów z Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu, użyto także helikoptera policyjnego. Zdaniem podinspektor Zielińskiej, zachodziło ryzyko, że kierowca mógł być rany, w szoku oddalić się z miejsca wypadku lub stracić przytomność. Po kilkunastu godzinach poszukiwań, wczoraj po godzinie 16 policjant sam zgłosił się na komendę w Sieradzu, gdzie prowadzone są czynności wyjaśniające. – Z całą pewnością mogę potwierdzić, że policjant jechał prywatnym samochodem w dzień wolny od pracy – dodaje podinspektor Magdalena Zielińska.

***

Jak się dowiedziały Wiadomości24.pl, dziś policjant został przesłuchany przez prokuratora. Sprawca wypadku nie został aresztowany, zastosowano jedynie poręczenie majątkowe. Jak nas poinformował rzecznik prasowy KPP w Sieradzu Paweł Chojnowski, zatrzymany policjant ma 44 lata i 17 lat stażu pracy w policji. Oczywiście natychmiast został zawieszony w pełnieniu czynnościach zawodowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Nie wiem jak się do ciebie zwracać kolego czy koleżanko "ja123" policjant lekarz czy strażak jak piszesz, zgadza się są normalnymi ludźmi ale i jeżeli noszą mundur powinni mieć jakiś honor, ten policjant wcześniej ścigał takich jak on czyli przestępców, bo ten policjant nie popełnił wykroczenia tylko bardzo poważne przestępstwo, spowodował wypadek i zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy osobom rannym, nie będę nic sugerował dlaczego tak bronisz tego przestępcy. A co do tego czy był na służbie policjant jest na służbie 24 godz. jeżeli posiada przy sobie legitymacje i blachę policyjną

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • ja x
  • 21.02.2008 00:27

Fakty są takie że tylu innych ludzi-tzn nie policjantów, popełnia podobne wykroczenia po czym uciekają z miejsca wypadku i nikt ich przez to nie szuka śmigłowcem oraz ekipą 150 policjantów!
A gdy się znajdą to nikt ich nie wsadza do więzienia-jeśli oczywiście wynik z badania krwi jest negatywny.
Przecież to jakaś paranoja co Ci ludzie wyrabiają ze strachu przed opinią publiczną

Nie zaprzeczam że ten człowiek jest winien wykroczenia, jednak nie był na służbie więc traktujmy go jak zwykłego człowieka-ponieważ na pewno takim jest-jak wielu innych policjantów, lekarzy, nauczycieli, strażaków, itp, itd...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek jak się czegoś dowiem nie omieszkam poinformować naszych czytelników

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzięki za inf. Pewnie po takim czasie to już nic we krwi nie znajdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

`Marek mogę ci odpowiedzieć,na pytanie policjant nie dmuchał w alkomat, przy tego typu zdarzeniach obligatoryjnie jest pobierana krew do badania na zawartość alkoholu i innych nie dozwolonych środków jakimi są narkotyki, na dzień dzisiejszy nie są znane jeszcze wyniki tego badania, ten funkcjonariusz na pewno nie będzie nosił munduru policyjnego, a na wyrok niestety musimy trochę poczekać

Komentarz został ukrytyrozwiń

onamlenka - łatwo sie mądrzyć przed monitorem, to prawda. Podziel się z nami tymi faktami których nie znamy. Bo z faktów nam znanych wynika, że człowiek o którym mówimy wyprzedzał w sposób niedozwolony i spowodował wypadek, a to jest przestępstwo. Znasz jakieś okoliczności łagodzące? Napisz. Nie daj się ponosić emocjom, rozmawiamy o konkretach, jeśli potrafisz nam logicznie wytłumaczyć i udowodnić czemu tu nie ma winy kierowcy Mondeo to na pewno Ci uwierzymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

777 - te rewelacje to z pewnego źródła czy ludzie w tramwaju tak mówią?

Swoją drogą szybko musiał wiać jak pogubił dokumenty i Bóg wie co jeszcze. Powinien być wywalony ze służby a następnie ukarany przez sąd. Szkoda ze znalazł się po tylu godzinach, bo mógł rzeczywiście wytrzeźwieć przed zatrzymaniem. Niestety z tekstu nie wynika czy sprawdzono zawartość alkoholu we krwi i jaki był wynik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

777 nie wiem skąd wyssałeś te informacje że policja szuka broni tego policjanta, jest to bzdura i kłamstwo wiec proszę nie wprowadzaj czytelników Wiadomości24 w błąd

Komentarz został ukrytyrozwiń

No dobra to rozdam Wam po kamieniu i go najlepiej ukamieniujcie. Nie znacie wszystkich faktów!Łatwo się mądrzyć przed monitorem!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

z tego co sie dowiedzalem to policjia szuka pistoletu ktory zgubil niegrzeczny piesek!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.