Facebook Google+ Twitter

Policjant zginął od ciosów nożem. Morderca ma 18 lat...

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-10 20:11

Nie żyje policjant, który został ugodzony nożem na przystanku tramwajowym w Warszawie. Jak poinformował podinspektor Maciej Karczyński, policjant, który próbował zapobiec aktom wandalizmu był na urlopie. Sprawca został zatrzymany kilka minut po zdarzeniu.

Zabójca policjanta. / Fot. PolicjaDo zdarzenia doszło około 10.00 przy ulicy Połczyńskiej. Gdy tramwaj się zatrzymał, nastolatek rzucił w stronę wagonu kosz na śmieci. Wysiadający z tramwaju mężczyzna, policjant w cywilu, od razu zareagował. Wywołało to reakcję innego mężczyzny, który wyciągnął nóż i ranił interweniującego policjanta. Natychmiast wezwano pogotowie i Policję.

 / Fot. PolicjaOsobą, która zwróciła uwagę nastoletnim chuliganom okazał się mł. asp. Andrzej Struj, 42-letni policjant z wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej komendy, miał 15-lat służby. Policjant, mimo natychmiastowej pomocy, zmarł w szpitalu.

Napastnika ujęto kilka minut później. Sprawcą okazał się 18-letni Mateusz N. Był pod wpływem alkoholu. Policja ustaliła, że to on zadał śmiertelne ciosy. Był już wcześniej notowany przez policję. Głównie za rozboje.

Komendant Stołeczny Policji wystąpi do Prezydenta RP z wnioskiem o nadanie odznaczenia "Krzyż Zasługi za Dzielność" dla policjanta, który zginął w trakcie interwencji. Komendant wystąpi również z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o pośmiertne nadanie wyższego stopnia oraz o nadanie złotej odznaki "Zasłużony Policjant"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

lol
  • lol
  • 11.09.2012 18:31

"W biały dzień z nożem na policjanta, który jako jedyny się postawił aktowi wandalizmu" Z tego co czytałem to oni jedynie PRZEKLINALI. Policjant zwrócił im uwagę i dopiero wtedy oni rzucili śmietnikiem. Wiadomo że zwracanie uwagi komuś agresywnemu prowadzi tylko do wzrostu agresji. To co zrobił ten policja to była czysta głupota i brak wyszkolenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czesław Wackiewicz
  • Czesław Wackiewicz
  • 21.05.2011 14:18

Mieć broń i być wyszkolonym (teoretycznie tak powinno być) i dać się zabić nożem jak ostatni leszcz. I tacy policjanci nas ochraniają. ŻAŁOSNE

Komentarz został ukrytyrozwiń

BrzydkiBurak wyjaśnia czym jest hasło/moda JP100%: http://www.youtube.com/watch?v=FKM1wY4Fa5E

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcja antyJP: http://www.antyjp.nx-7.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tragicznie zmarły Andrzej Struj wyruszy na ostatni patrol. Pożegnanie funkcjonariusza rozpocznie się o godz. 13.00 na Cmentarzu Północnym" (już jutro w piątek).

http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2163541,2,2,Warszawa-dziekuje-swojemu-bohaterowi.html - Znicze na przystanku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.mmwarszawa.pl/7453/2010/2/15/w-piatek-pogrzeb-zabitego-policjanta?category=news

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śmierć jest jednym z czynników wpisanych w ryzyko zawodu policjanta i mysi się on z tym faktem godzić inaczej nie może w sposób zdecydowany prowadzić działań interwencyjnych, ale my społeczeństwo nigdy nie powinniśmy się godzić z tym faktem. To od nas zależy czy będzie ciche przyzwolenie na bandytyzm i wandalizm. Ten bandyta powinien dostać dożywocie. Skoro odebrał życie, to teraz nie ma prawa mieć własnego jako wolny człowiek już nigdy tak samo jak już nigdy zabity policjant nie wróci do domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś byłem na tym przystanku z przyjacielem. Zapaliliśmy dwa znicze. A światełek na miejscu paliło się wiele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mirku... ja zgadzam się z Antonim... Służba, honor, idea... to wszystko piękne - ten policjant właśnie to zrobił!!! Tylko za jaką cenę?? Rodzina bez ojca, tragedia dzieci...

Bardzo jestem ciekaw, czy rodzina otrzyma teraz przynajmniej odpowiednie wsparcie materialne? Wierząc w ideę wypadałoby o to zadbać...
Wśród pogańskich plemion u zarania dziejów państwowości na naszych ziemiach... jeśli zginął myśliwy lub wojownik reszta plemienia brała pod opiekę jego rodzinę, za to że "oddała" swojego bliskiego dla dobra społeczności... Obawiam się, że dzisiaj poczucie solidarności i wdzięczności społecznej jest na poziomie dużo niższym niż tamto "pogańskie"...

Do Pani Jadwigi...
Zgadzam się w całej rozciągłości!!! Klaps ojcowską dłonią w siedzenie młodego człowieka ma nadzwyczajne właściwości korekcyjne i terapeutyczne... Skończmy w końcu brednie typu: "kocham - nie biję". Bicie a klaps to dwie różne rzeczy. Kilka razów "zadek" to nieraz jedyny sposób podpompowania oleum z powrotem do głowy, gdzie z jego niedoboru tryby czasem się zacierają... a Skandynawia już zbiera plony tzw. bezstresowego wychowania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpisuję sie rękami i nogami pod wypowiedzią p.Adama S.
Są momenty, kiedy szczyl powinien dostawać w d..., w d... i jeszcze raz w d...
Jest to od dawna wypróbowany i niezwykle skuteczny sposób tankowania oleju do głowy.
Psychologiczne dysertacje w rodzaju "mamusia nie przytulała a tatuś porzucił" są szukaniem usprawiedliwienia dla niskich instynktów i szerzącego sie bandytyzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.