Facebook Google+ Twitter

Policjant-bohater zostanie pośmiertnie odznaczony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-11 13:30

Lech Kaczyński jest wstrząśnięty wczorajszą śmiercią policjanta. Funkcjonariusz został ugodzony nożem na przystanku tramwajowym w Warszawie. Prezydent odznaczy pośmiertnie policjanta Krzyżem Zasługi za Dzielność, a także podejmie inicjatywę pośmiertnego awansowania funkcjonariusza.

Prezydencki minister Paweł Wypych, powiedział, że Lechowi Kaczyńskiemu brakuje słów na takie akty przemocy. Jak dodał, prezydent nie ma słów uznania dla funkcjonariusza, który nie będąc na służbie, zachował się jak prawdziwy policjant.

Minister w Kancelarii Prezydenta podkreślił, że Krzyż Zasługi za Dzielność będzie wyrazem uznania dla policjanta oraz dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy służą z narażeniem życia i zdrowia.
Policjant jechał wczoraj tramwajem i zauważył, jak młody mężczyzna rzuca w kierunku pojazdu koszem na śmieci. Funkcjonariusz zareagował, doszło do szarpaniny, w tym momencie podbiegł drugi mężczyzna i ugodził policjanta nożem. Sprawcą zabójstwa jest 17-letni mieszkaniec Warszawy. Policjant był na urlopie.

Krzyż Zasługi za Dzielność ustanowiono w 1928 roku. Nadawany jest policjantom, żołnierzom, funkcjonariuszom służb mundurowych za czyny spełnione w specjalnie ciężkich warunkach, z wykazaniem wyjątkowej odwagi, z narażeniem życia lub zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Kaczyński


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chwała bohaterom.
Szkoda że niektórzy, tak szybko odchodzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.