Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15130 miejsce

Policyjna interwencja pod napięciem 15 tysięcy volt

Do nietypowej interwencji doszło dziś w Radzyniu Podlaskim. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji poinformowany został o usiłowaniu popełnienia samobójstwa przez 30-letniego mieszkańca, który chciał się powiesić na słupie wysokiego napięcia.

Natychmiast we wskazane miejsce udali się dwaj funkcjonariusze z Wydziału Prewencji, st. asp. Grzegorz Przybysz i mł. asp. Krzysztof Maliszewski.

Policjanci dostrzegli desperata, z pętlą na szyi, znajdującego się już kilka metrów nad ziemią. Natychmiast wezwali straż pożarną i karetkę pogotowia. Zaczęli rozmawiać ze zdenerwowanym mężczyzną.

- Sytuacja z każdą sekundą stawała się niebezpieczna, a nawet dramatyczna - relacjonowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim asp. Barbara Salczyńska- gdyż pętla zaciskała się na coraz mocniej, a desperat nie mógł już się z niej samodzielnie uwolnić. Widać było też, że traci oddech.

Mł. asp. Krzysztof Maliszewski podjął natychmiastową decyzję i bez żadnego zabezpieczenia wszedł na wysokość 6 metrów i nad ziemią odciął pętlę.

Na ziemi asystował mu i przekazywał informacje i uwagi st. asp. Grzegorz Przybysz.

Następnie mł. asp. K. Maliszewski sprowadził mężczyznę na dół.

Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego uratowany przebywał w radiowozie. Na jego szyi widoczny był obrzęk i otarcie naskórka.

Niedoszły samobójca przewieziony został do szpitala, a badanie alkomatem wykazało, że w chwili zamachu na życie był trzeźwy.

Policjanci z Radzynia Podlaskiego wyjaśniają wszystkie okoliczności i przedbieg tego zdarzenia.

Jak się dowiedzieliśmy po. komendanta powiatowego Policji nadkom. Jerzy Czebreszuk przygotował już wniosek do komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Michała Domaradzkiego o szczególne wyróżnienie za sprawną interwencję mł. asp. Krzysztofa Maliszewskiego i jego partnera z patrolu, st. asp. Grzegorza Przybysza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.