Facebook Google+ Twitter

Policyjna nadgorliwość

Wszyscy jesteśmy zgodni, że prawo powinno być respektowane i bezwzględnie egzekwowane. Opole i to co się tam stało ubiegłej nocy zakrawa na skandal.

 / Fot. Fot. Ireneusz MosiczukMatka dwojga kilkuletnich dzieci zalegała urzędowi skarbowemu ok. 2 tys. zł.

Dużo? Moim zdaniem nie, kpina w kontekście zaangażowanych środków i działań sądu, policji.

Wejście policji do domu dłużniczki ok. 22. Aresztowanie i przewiezienie do izby zatrzymań policji, połączone z odwiezieniem dzieci do pogotowia opiekuńczego.

Zasadne, słuszne i adekwatne do złamanego prawa?

Nie, moim zdaniem, po tysiąckroć nie. Skandal potwierdzający powszechną opinię. Duży może wiele, bogaty jeszcze więcej. Maluczki zdany jest...

No właśnie, na co?

Amber Gold itp. afery nie sprowokowały do takiej aktywności policji, sądów
i innych organów strzegących litery prawa.

Tłumaczenie rzeczników sądu i policji, to jeden wielki blamaż. To nie my, to oni. To było tak, a może siak. Nie ma winnych. Jest wzajemne obarczanie się winą. Nieważne dzieci i ich trauma.

Prostackie rozumienie prawa ponad wszystko. Matka winna była 2 tys. zł.

W tle blamażu ostrzą szable polityczni opozycjoniści. Jeden i drugi zwołuje konferencje prasowe, krzyczy i żąda. Premier i minister na dywanik. Spowiadać się i tłumaczyć. Premier obiecuje godziny na wyjaśnienie sprawy blamażu.

Polskie piekiełko. Bo decydentem w sprawie był sędzia, a może nawet asesor i szeregowy policjant. Obaj lub oboje w najniższej hierarchii służbowej z dużą, czasami za dużą, władzą.

Zbliża się weekend, kraj ma następne igrzyska. Dzieci cierpią, matka w areszcie, a hucpa trwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

A to policja dzwoniła do nocnego stróża w tym sądzie chyba no co to jeszcze nie wymyślą to jakaś komedia czy co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Andrzej Chorążewicz

Sądy na żądanie władzy wałkują bezmyślnie nazwiska polityków prawicy, nawet organizują spotkania stadionowe dla lepszego przekazu. Szukają już 5 lat, dotychczas skazali głodnego człowieka który kupił dorsza za 6 zł .Pan Andrzej Chorążewicz z pewnością uwierzył w niewydolność sądową i będzie czekał następne 10 lat na wyroki. Nie bądź pan śmieszny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można nie lubić rządu Tuska ale nazywanie go reżimem to nadużycie . Zwolennicy jedynie słusznej partii piszą bardzo niegrzecznie i na każdy temat to samo .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Reżim Donalda Tuska za pieniądze zrobi wszystko jaki rz ad takowe jego organy piszą i mówią o Białorusi a u siebie robią to samo za kilka srebrników ten rząd zje nawet własne gówno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezwzględny nakaz egzekwowania należności wyszedł z rządu, dziwne oburzenie Tuska który maczał w tym palce.Głównym winowajcą jest oczywiście minister w rządzie Tuska pan z brytyjskim paszportem Rostkowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że sytuację w Polsce już parę lat temu najlepiej wyjaśniła znana autorka książek kryminalnych Joanna Chmielewska. Jej zdaniem nasza policja i sądownictwo boją się prawdziwych przestępców ścigać, więc odbijają sobie na niegroźnych ludziach. To samo jak widać dotyczy SM...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku - podobnie bywa ze Strażą Miejską: żaden patrol nie podejdzie do grupy podejrzanie głośnych rosłych wyrostków. Ale potrafią grozić mandatem stosunku starszej kobiecie, która prowadzi na smyczy jamniczka bez kagańca. Tu dopiero jest powód do mandatu! "Przestępczyni" zaniemówiła w obliczu takiej siły prawa. Autentyczne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do muchy (każdej) strzela się z armaty, a marnotrawienie pieniędzy publicznych przez urzędników w większości uchodzi płazem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba być kompletnym matołem, żeby nakaz sądu egzekwować o takiej porze. Mieli chociaz na sobie kamizelki kuloodporne na wypadek oporu tego "rodzinnego gangu"?
Ja już nie wiem, co się ludziom we łbach porobiło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co dzieci winne ze im Matkę zabierają ,? i to w nocy jak już spały smacznie jak tak można , nie mogli już chociaż zaczekać z tym do rana.? W jakim Państwie my żyjemy.!? A ile jest warta teraz krzywda tych dzieci , na-pewno więcej niż te 2 tys. złotych Polskich itd. Niezrównoważeni.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.