Facebook Google+ Twitter

Policyjną odznaką zmuszał do seksu

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-05 15:01

33-letni mieszkaniec Gostynina po lekturze anonsów z rubryki towarzyskie postanowił skorzystać z kilku ofert. Nie zamierzał jednak za usługi płacić, tylko zastraszyć kobiety fałszywą odznaką policyjną.

 / Fot. © Piotr Jeleniewicz, KMP PłockW ostatnim czasie do funkcjonariuszy operacyjnych płockiej komendy docierały sygnały, że ktoś podaje się za policjanta i zastrasza dziewczyny świadczące usługi towarzyskie. Schemat jego działania był zawsze taki sam. W progu mieszkania stawał mężczyzna, okazywał "odznakę" i mówił o rzekomym zgłoszeniu dotyczącym zarażenia wirusem HIV. Jeżeli dziewczyna była oporna straszył, że ujawni publicznie czym zajmuje się ofiara. Oczywiście pod pewnymi warunkami "policjant" gwarantował dyskrecję.

- Ustaliliśmy kilkanaście takich przypadków - opowiadają kryminalni. - Wczoraj oficjalnie przesłuchano 8 pokrzywdzonych, sprawę traktujemy rozwojowo i możliwe, że zgłosi się jeszcze kilka pań.

- Zatrzymaliśmy tego człowieka w Płocku dwa dni temu - dodają kryminalni. - Był zaskoczony, bo zatrzymanie miało miejsce w Płocku. Miał przy sobie "odznakę" , którą opisał pokrzywdzone.

Jeżeli postępowanie przygotowawcze potwierdzi policyjne ustalenie, mieszkaniec Gostynina usłyszy zarzuty podawania się za funkcjonariusza publicznego oraz zmuszenie do obcowania płciowego podstępem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.