Facebook Google+ Twitter

Policyjne działania „Bezpieczna K61"

Rozpoczął się długi weekend. Wzrosło natężenie ruchu na drogach. Policja apeluje: "Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży”.

 / Fot. Archiwum PolicjiPodczas weekendu majowego należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci zwracać będą uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych , wyprzedzających "na trzeciego", kierujących pod wpływem alkoholu.

Nad bezpieczeństwem podróżujących i płynnością ruchu będzie czuwało więcej niż zazwyczaj policjantów i to zarówno w radiowozach oznakowanych jak i nieoznakowanych oraz na motocyklach.

 / Fot. Archiwum KWP Białystok- Trwają już wzmożone policyjne kontrole na trasie K61- informuje rzecznik prasowy KWP Białymstoku podinsp. Andrzej Baranowski. - Policjanci łomżyńskiej, grajewskiej i kolneńskiej drogówki w trakcie służby sprawdzają czy kierowcy stosują się do przepisów prawa o ruchu drogowym.

Policyjne działania „Bezpieczna K61”, w których uczestniczą policjanci z komendy w Łomży, Kolnie i Grajewie mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i wykroczeń.

Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, sposób przewożenia osób oraz bagażu, zdecydowanie reagują na przekraczania  / Fot. Archiwum Policjidozwolonej prędkości.

Szczególną uwagę zwracają na pieszych, którzy poruszają się poza terenem zabudowanym, po zmroku bez elementów odblaskowych.

W trosce o bezpieczeństwo na tej trasie tylko w kwietniu br. funkcjonariusze grajewskiej drogówki skontrolowali 500 pojazdów, nałożyli 376 mandatów karnych za przekroczenia prędkości. W 108 przypadkach za szybszą, niż dozwolona, jazdę zostali ukarani obcokrajowcy.

 / Fot. Archiwum PolicjiMusimy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa.To my sami musimy podnosić jego poziom przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.