Facebook Google+ Twitter

Policyjne mundury do kontroli. Są łatwopalne?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-23 15:44

MSWiA sprawdzi nowe mundury policjantów. To reakcja na dzisiejszy incydent w Komorzu w powiecie jarocińskim, gdzie mężczyzna oblał benzyną i podpalił dwóch funkcjonariuszy, asystujących komornikowi.

 / Fot. PAPOdpowiedzialny za policję wiceszef MSWiA Adam Rapacki powiedział, że resort zbada wytrzymałość mundurów na ogień. Dodał jednak, że nie można oczekiwać, iż mundury policjantów będą tak odporne na ogień, jak kombinezony strażaków, bo pełnią oni służbę w innych warunkach.

47-letni mieszkaniec Komorza w powiecie jarocińskim może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa - twierdzi prokuratura. Mężczyzna oblał benzyną i podpalił dwóch policjantów towarzyszących komornikowi w czasie egzekucji komorniczej.

Zastępca prokuratora rejonowego w Jarocinie Mieczysław Jóźwiak zapowiedział, ze 47-latek usłyszy kilka zarzutów - między innymi czynnej napaści na policjantów i komornika. Bardzo prawdopodobny jest tez zarzut usiłowania zabójstwa.

Stan jednego z policjantów podpalonych przez desperata jest poważny, ale stabilny. Funkcjonariusz jest w szpitalu w Jarocinie, ma poparzoną głowę, szyję i klatkę piersiową. Jednak dyrektor szpitala w Jarocinie Grzegorz Szymczak zapewnia, że jego życie nie jest zagrożone. Drugi z policjantów został już zwolniony ze szpitala. Funkcjonariusz ma niegroźne poparzenia ręki, jest pod opieką psychologa.

Do zdarzenia doszło w Komorzu, w powiecie jarocińskim. Mężczyzna oblał policjantów i komornika łatwopalna substancją - prawdopodobnie benzyną - z litrowego, plastikowego pojemnika po szamponie. Przechowywał zresztą więcej takich butelek. Potem zabarykadował się w mieszkaniu, jednak policja weszła do środka i obezwładniła go. Komornik, któremu nic się stało, gasił podpalonego policjanta własną kurtką.

Radio Merkury dowiedziało się, że 47-latek nie płacił rat za Poloneza, wartego około tysiąca złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zrobione tańszym kosztem ,winne są oszczędności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyglądają ładnie, ale mundury, szczególnie policyjne powinny spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. To przecież policjant narażony jest na niebezpieczeństwo i w takich sytuacjach tylko ładny mundur mu nie pomoże. Przykład widzieliśmy w Jarocinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz racje Atosiu juz pisano na temat mundurow policyjnych http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6964175,Policyjni_zwiazkowcy__Material_mundurow_jest_latwopalny.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe kiedy nastąpi samozapłon?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.03.2010 16:43

Nie ma żadnych wątpliwości, że zakupione dla policji obecne sorty mundurowe nie spełniają podstawowych norm, nie tylko jeżeli chodzi i o odporność na ogień, już po praniu się okazuje, że to kolejny bubel za który ktoś niezłą kasę zgarnął... Poszumią media a sprawa z czasem i tak przycichnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już kiedyś było o tym głośno i jak widać nic z łatwopalnymi mundurami nie zrobiono ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.