Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2067 miejsce

Policyjni związkowcy stracili już cierpliwość

- Coraz mniej jest policjantów na ulicach ponieważ spędzają każdy weekend na pilnowaniu kiboli, by nie narobili wielkich szkód. Tak dłużej być nie może - podkreśla Rafał Jankowski, po.przewodniczący ZW NSZZP w Katowicach.

 / Fot. Wikipedia- W imieniu policjantów OPP w Katowicach dziękujemy WSZYSTKIM policjantom, którzy w dniu 15.10.2016 r. wsparli w działaniach policjantów OPP w Katowicach. Dziękujemy i pozdrawiamy.Trzymamy linię - przeczytaliśmy na fb.

Pseudokibice GKS Katowice chcieli uniemożliwić fanom Ruchu Chorzów wejść na galę mieszanych sztuk walki, która odbywała się w Spodku w Katowicach. Mieli ze sobą pałki, metalowe pręty, noże, koktajle Mołotowa.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności wobec chuliganów zatrzymanych podczas sobotnich zamieszek w centrum Katowic. Agresorzy, to mieszkańcy śląskich miast w wieku 18-38 lat.

Zostali oni przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Dziesięciu z nich usłyszało zarzut czynnego udziału w zbiegowisku, za co grozi kara do trzech lat więzienia.

Śledczy określili ich wybryk, jako chuligański, wobec czego sprawcy poniosą surowszą karę. Jedna osoba odpowie za próbę wniesienia materiałów pirotechnicznych na imprezę masową, za co grozi do pięciu lat więzienia.

 / Fot. Archiwum PolicjiNatychmiastowa reakcja mundurowych ostudziła zapały pseudokibiców. Mundurowi użyli armatek wodnych i broni gładkolufowej. Kilkunastu najbardziej agresywnych uczestników zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu.

- Po raz kolejny niezbędne były tak ogromne środki - podkreślił w liście do premier Beaty Szydło i ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka przewodniczący Rafał Jankowski.

„Ludzie żądają od Policji skuteczności i tego, by funkcjonariusze rozganiali takie grupy środkami, w które są wyposażeni. Problem polega jednak na tym, że jeżeli policjant wykorzysta broń, to sam musi się później bronić przed sądem. Wszyscy chcą, byśmy używali armatek wodnych i broni gładkolufowej, ale jeśli coś się stanie, to później policjant zostaje sam z tym problemem. Dobrym przykładem jest tutaj proces policjanta z OPP Katowice, który interweniował w Tychach, gdzie ranny został jeden z kiboli”- dodał Jankowski.

Dopiero katowicki Sąd Okręgowy wydał wyrok uniewinniający w sprawie, która zbulwersowała całe policyjne środowisko. Wcześniej wyrok skazujący dla policjanta Oddziału Prewencji Policji z Katowic wydał Sąd w Tychach, uznając, że jest on odpowiedzialny za zranienie kibola pociskiem z broni gładkolufowej.

- Eskalacja negatywnych zachowań pseudokibiców jest związana z tym, że kibole często czują się po prostu bezkarnie mając wsparcie rządzącej partii - uważają policjanci nie tylko z Katowic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.