Facebook Google+ Twitter

Policyjny desant na Centrum Zdrowia Dziecka

Dzień Dziecka to zazwyczaj rodzinny piknik lub udział w festynie, wyjazd nad wodę, do cyrku lub na dłuższą wycieczkę. A jak mają spędzać swoje święto maluchy zamknięte w szpitalnych murach? Do Centrum Zdrowia Dziecka przyjechali mundurowi...

 / Fot. policja.plCentrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu to największy specjalistyczny szpital pediatryczny w naszym kraju. Co roku leczy się tu ponad 30 tysięcy dzieci. Do CZD trafiają najcięższe przypadki z całej Polski. Dla tych małych pensjonariuszy Dzień Dziecka to kolejny zwykły dzień hospitalizacji, ale jest też szansa na troszkę radości.

 / Fot. policja.plW 2007 roku Centrum Zdrowia Dziecka odwiedzili motocykliści z Stowarzyszenia Motocyklistów VFR Polska. Właśnie 1 czerwca dla małych pacjentów przygotowali niespodziankę. Po przyszpitalnym parkingu na motorach wozili leczone dzieci. Dało to wiele radości obu stronom. W ten sposób zrodziła się coroczna akcja „Wieziemy Uśmiech Na Dwóch Kołach”. Z czasem do akcji dołączyły się służby mundurowe, by na Dzień Dziecka dać małym pacjentom trochę radości.

 / Fot. policja.plW sobotę, w przeddzień Dnia Dziecka, do CZD przyjechali obok motocyklistów policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Biura Operacji Antyterrorystycznych, a także funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. Dla małych pacjentów przygotowano wiele atrakcji. Były konkursy, strzelnica i zabytkowe motocykle, profesjonalny karykaturzysta i panie, które malowały farbkami dziecięce buźki. Wszyscy chętni mogli liczyć na przejażdżkę motorem. Dużym zainteresowaniem  / Fot. policja.plcieszyło się prezentowane wyposażenie antyterrorystów, n.in. karabiny i wóz bojowy.

W tym roku pogoda dopisała. A dla małych pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli wyjść przed szpital, organizatorzy przygotowali upominki, by na ich twarzach też zagościł uśmiech.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.